کد خبر: 298387 A

معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان

ایلنا: معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از احتمال برگزاری انتخابات الکترونیکی برای اولین بار در این استان خبرداد.

فتاح محمدی به ایلنا از یاسوج گفت: تدابیری برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در کهگیلویه و بویراحمد اندیشیده شده و ما آمادگی برگزاری چنین انتخاباتی را در استان داریم.

وی افزود: البته برگزاری انتخابات الکترونیکی نیازمند برخی زیرساخت‌ها بوده که پیگیر فراهم نمودن این زیرساخت‌ها بویژه در بخش‌های ارتباطات و فناوری هستیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از نامه‌نگاری‌های مرتبط با فرمانداران و بخشداران در این استان باهدف آمادگی جهت معرفی نیروهای مرتبط در این زمینه هم خبرداد.

محمدی گفت: البته منتظر نظرنهایی وزارت کشور در ارتباط با برگزاری انتخابات الکترونیکی در کهگیلویه و بویراحمد و فرایندهای مربوط به آن هستیم.

وی افزود: حدود ۲۵ فرایند برای برگزاری انتخابات الکترونیکی مشخص شده که اغلب این فرایند‌ها در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: درصورت دادن مجوزهای لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در استان، نیروهای مرتبط یا از حوزه وزارت کشور و یا از سایر دستگاههای اجرایی که در حوزه فناوری مسلط باشند در برگزاری انتخابات مشارکت خواهند داشت.

وی افزود: البته ممکن است انتخابات در کهگیلویه و بویراحمد مثل دورهای گذشته برگزار شود و درهرصورت منتظر نظر وزارت کشور هستیم.

انتخابات فناوری
نرم افزار موبایل ایلنا