کد خبر: 298498 A

ایلنا: نخستین جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری با هدف ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی البرز تشکیل شد.

به گزارش ایلنا در کرج، هیربد معصومی در اولین جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری که با حضور دبیر ستاد بازآفرینی کشور و شهرداران و مدیران حوزه راه و شهرسازی، در استانداری البرز، برگزار شد، بر ضرورت ساماندهی بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی استان تاکید کرد.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر ۱۶ شهر استان البرز در مساحتی بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ هکتار در اراضی بافت‌های فرسوده قرار دارند.

وی در ادامه با بیان اینکه با برنامه ریزی منسجم می‌توان سالیانه ۱۰ درصد از سطح بافت‌های فرسوده شهرهای استان را کاهش داد افزود: از این پس کمیته‌های بازآفرینی در شهرستان‌ها تشکیل و خروجی آن در نشست‌های استانی عملیاتی و اجرایی می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی البرز نیز در بخشی از این جلسه، با اشاره به برنامه‌های تشویقی دولت در نوسازی بافت‌های فرسوده گفت: در حال حاضر ۶ درصد مساحت شهری استان در محدوده بافت فرسوده قرار دارد و بیش از ۸۷ هکتار از اراضی کلانشهر کرج در این حوزه شناسایی شده است.

وی افزود: تسهیلات ویژه‌ای تا سقف ۷۰ میلیون از سوی بانک‌ها جهت نوسازی بافت‌های فرسوده در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و با اطلاع رسانی مناسب به مردم می‌توان فرایند نوسازی و احیاء سکونتگاه‌های غیر رسمی را نوسازی کرد.

گفتنی‌ست در این جلسه، فرمانداران شهرستان‌ها به عنوان روسای ستاد و ۵ شهردار در مناطق شهری به عنوان دبیر معرفی شدند.

سکونت‌گاههای غیر رسمی
نرم افزار موبایل ایلنا