کد خبر: 298598 A

رئیس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد در نشست با رسانه‌ها

ایلنا: رئیس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: شاکله اصلی دانشگاه پیام نور این استان از جبهه پایداری‌ست.

به گزارش ایلنا از یاسوج،  سید علی سراج چهارشنبه در نشستی با اصحاب رسانه، خبرنگاران را مصداق واقعی نقدپذیری عنوان کرد و گفت: این دوستان تاکنون به جای همکاری برای حل مشکلات، با کارشکنی اجازه حل شدن مشکلات را نداده‌اند.

وی با اعلام اینکه به تنهایی نمی‌تواند تمام مشکلات را حل کند، گفت: همکاران بنده به جای نشستن و کارشکنی کردن وارد عمل شوند تا مشکلات را با همکاری یکدیگر حل کنیم.

رئیس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد افزود: اگر این افراد دنبال کارشکنی نباشند و تلاش خود را برای حل مشکلات دانشگاه بکار گیرند از آنها در مسئولیت‌های دانشگاه استفاده خواهیم کرد.

سراج گفت: خوشبینم تا شش ماه آینده مسائل و مشکلات کنونی را حل کنیم.

وی با اعلام اینکه 9 واحد و مرکز دانشگاه پیام نور در شهرهای مختلف استان  راه‌اندازی شده است، ادامه داد: این دانشگاه با 15 هزار دانشجو بیشترین جمعیت دانشجویی در میان دانشگاه‌های استان را دارد.

این مسئول با بیان اینکه رویکرد ما باید حمایت از نخبگان بومی استان باشد اظهار کرد: طی سالیان گذشته آنچنان مسائل قومی و قبیله‌ای را دنبال کردیم که از قافله پیشرفت و توسعه عقب افتادیم.

وی با تقدیر از روسای پیشین این دانشگاه در کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: تمامی پروژه‌های این دانشگاه به دلیل کمبود اعتبار متوقف شده و اکنون هیچ‌گونه کار اجرایی در این پروژه‌ها انجام نمی‌گیرد.

سراج با اعلام اینکه به دلیل در اختیار نداشتن فضای فیزیکی در بسیاری از شهرهای استان کلاسهای در خود را در مدارس آموزش و پرورش تشکیل می‌دهیم افزود : این در حالی‌ست که آموزش و پرورش به دلیل نیاز داشتن به این اماکن برای تخلیه آنها به این دانشگاه فشار فراوانی را به ما وارد می‌کند.

رئیس دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به همکاری چندین ساله آموزش و پرورش با این دانشگاه، از مدیرکل آموزش و پرورش درخواست کرد برای مدت یک سال دیگر با این دانشگاه همکاری کرده و فضای مورد نیاز را در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار دهد.

وی از چالش‌های پیش‌روی دانشگاه پیام‌نور کهگیلویه و بویراحمد هم سخن به میان آورد و گفت: کمبود اعتبارات عمرانی، ضعف زیرساخت‌ها و مشکلات ناوگان حمل و نقل مهمترین مشکلات این دانشگاه است.

این مسئول مقدار بودجه در نظر گرفته شده برای دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد را در سال‌جاری یک میلیارد و 400 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: در حالی که پنج ما از سال سپری شده اما این مبلغ هنوز به این دانشگاه تخصیص داده نشده است.

وی با بیان اینکه به دلیل سهل‌انگاری بخش فرهنگی این دانشگاه، دو کنگره "آیت الله ملک حسینی " و "کنگره حجاب و عفاف " که قرار بود در این استان برگزار شوند لغو شده‌اند، اظهار کرد: به دلیل این سهل‌انگاری مبلغ 170 میلیون تومان هزینه در نظر گرفته شده برای برگزاری این دو کنگره به مرکز برگشت داده شده است .

سراج با اعلام اینکه قرار است این دو کنگره را در آینده‌ای نزدیک در استان فارس برگزار شوند تاکید کرد: با تمام توان تلاش خواهیم کرد که مجوز برگزاری این دو کنگره را در کهگیلویه و بویراحمد اخذ کنیم.

این مسئول دانشگاهی با تاکید بر این مطلب که یکی از بزرگترین صدماتی که به این دانشگاه وارد شده است ورود نیروهای غیره متخصص به دانشگاه پیام نور استان است افزود: دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد از کمبود نیروی متخصص در بسیاری از بخش‌های خود رنج می‌برد.

وی با بیان اینکه طی سالیان گذشته مشکلات این دانشگاه به مرکز اعلام نشده است، گفت: این اقدام روسای پیشین دانشگاه موجب افزوده شدن بر مشکلات بیشمار این دانشگاه شده است.

 

جبهه پایداری دانشگاه پیام نور
نرم افزار موبایل ایلنا