کد خبر: 300790 A

مدیر اجرایی سیرک بین المللی "ستارگان آسیا" در گفت‌وگو با ایلنا

ایلنا: مدیر اجرایی سیرک بین‌المللی ستارگان آسیا گفت: یکی از بزرگ‌ترین سیرک‌های کشور در استان کرمانشاه به مدت یک ماه برنامه اجرا خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کرمانشاه، آرش منصوری از هنرمندان خوشنام و طنز‌پرداز شبکه زاگرس کرمانشاه به همراه یکی از پیشکسوتان رسانه‌ای بنام فرهاد امیری قصد دارند که سیرکی در این شهر برای ایجاد فضایی شاد برپا کنند که این حرکت در نوع خود بکر و کاری فرهنگی محسوب می‌شود.

آرش منصوری در این‌باره به خبرنگار ایلنا در کرمانشاه گفت: یک ماه بیشتر از انتشار خبر دردناک انتخاب کرمانشاه به عنوان یکی از افسرده‌ترین استان‌های کشور نمی‌گذرد. اکنون در کمال تاسف مردم استانی که همواره به طراوت، نشاط و سرزندگی شهره بودند در ردیف افسرده‌ترین مردم ایران قرار گرفتند.

به گفته مدیر اجرایی سیرک بین‌المللی «ستارگان آسیا» قرار است یک ماه کارناوال نشاط و طراوت با این سیرک میهمان کرمانشاهیان شوند.

منصوری که نقش مدیر اجرایی برپایی این سیرک بین المللی در کرمانشاه را بر عهده دارد، تاکید کرد: حرفه اصلی من هنر نمایش است. مدتی بود که با همفکری دوستان در پی اجرای برنامه‌ای شاد و مفرح در استان بودیم. پیشنهادت فراوانی مطرح شد و نهایتا تصمیم گرفتیم که میزبان سیرک بین‌المللی ستارگان آسیا باشیم.

وی علت انتخاب دعوت از یک سیرک بین‌المللی به کرمانشاه را ایجاد نشاط بیشتر مردم و آشتی دوباره آن‌ها با شادی عنوان کرد و افزود: در حقیقت سیرک آمیزه هنر نمایش و موسیقی و ورزش و چشم بندی و... است، در سیرک هر آنچه می‌تواند یک انسان را سرگرم کند وجود دارد. انسان و حیوان و تکنولوژی همه و همه هستند. من شکی ندارم لذتی که از سیرک برده می‌شود یکی از ماندگار‌ترین و خاطره‌ساز‌ترین لذتهاست و به ویژه سیرک آسیا به عنوان بزرگ‌ترین سیرک خاورمیانه می‌تواند در این راستا موثر‌ از هر برنامه مشابه‌ای، نشاط‌آور شود.

منصوری به برخی از ویژگی‌های سیرک بین‌المللی ستارگان آسیا اشاره کرد و گفت: بانی آشنایی ما با سیرک بین‌المللی آسیا «خلیفه فرهاد امیری» بود که شخصا شاهد اجرای موفق این سیرک در خارج از کشور بوده‌اند. با مطالعه رزومه این تیم، متوجه شدیم که با بزرگ‌ترین و حرفه‌ای‌ترین سیرک خاورمیانه طرفیم که اجراهای متعدد و طولانی مدت در خارج از کشور داشته‌اند و برنامه بعدی آن‌ها نیز کشور ترکیه است.

وی افزود: در ابتدا شک داشتیم که بتوان این تیم حرفه‌ای را به راحتی به کرمانشاه آورد که خوشبختانه با پا در میانی آقای امیری این مهم میسر شد و حتی به اعتبار وی افرادی نیز راضی به کمک در راه‌اندازی این برنامه شدند و اکنون این سیرک آماده اجرای برنامه از نیمه دوم شهریور به مدت یک ماه در کرمانشاه است.

مدیر اجرایی سیرک بین المللی ستارگان آسیا در کرمانشاه اظهار کرد: سیرک حدود ۱۵ آیتم مختلف را اجرا می‌کند که در نوع خود کم نظیر است. بندبازی، شعبده‌بازی، چشم‌بندی، آتش‌بازی، دلقک‌بازی، ژانگولر، برنامه‌های ورزشی، نمایشی و اجرای نمایش با حیواناتی همانند شیر و خرس و مار پیتون و... از جمله برنامه‌های این سیرک است.

منصوری با اشاره به اینکه در این سیرک به حضار به قید قرعه جوایز نفیسی ارائه خواهد شد، تاکید کرد: انشاالله قرعه‌کشی و اهدای جوایز به حاضران در این برنامه هم انجام می‌شود. این اطمینان را به هم استانی‌های عزیز می‌دهیم که قطعا می‌توانند از این برنامه لذت ببرند.

مدیر اجرایی سیرک بین‌المللی ستارگان آسیا به قیمت بلیط ورودی این سیرک اشاره کرد و گفت: نخست باید توضیح بدهم بلیط‌های برنامه‌های مشابه همین اجرا در هر نقطه از کشور حداقل ۲۵ هزار تومان است، اما با توجه به وضعیت اقتصادی استان و این موضوع که علاقه داشتیم برنامه مانند برخی برنامه‌های هنری دیگر با بلیط‌های گران قیمت تبدیل به برنامه مخصوص قشر مرفه نشود با حمایت حامیان عزیز برنامه و مساعدت مالی خلیفه فرهاد امیری بلیط حرفه‌ای‌ترین سیرک خاورمیانه را به کمترین حد ممکن یعنی ۱۰ هزار تومان کاهش دادیم و البته برای فروش‌های عمده و ارگانی و سانس‌های جداگانه تخفیف‌های عمده‌ای نیز در نظر گرفته‌ایم.

منصوری تصریح کرد: چادر بزرگ سیرک ظرفیتی تا هزار و دویست میهمان را دارد و نزدیک به سی هنرمند سیرک بین‌المللی ستارگان آسیا هر شب از ساعت هشت و نیم تا ده و نیم در دو ساعت برنامه پشت سرهم سعی می‌کنند ساعات بیاد ماندنی‌ای را خلق کنند. ما امیدواریم با یک ماه میهمانی کارناوال شادی در کرمانشاه کمترین خدمت ممکن را به مردم عزیز و لایق این شهر ارائه دهیم.

این هنرمند کرمانشاهی تاکید کرد: امیدواریم مردم این تجربه شیرین را از دست ندهند آن کاری که بر عهده ما در زمینه عمومی کردن این برنامه بوده یعنی ارزان کردن بلیط‌ها انجام شده است باقی می‌ماند به انتخاب همشهریان فهیم و هنردوستمان.

مدیر اجرایی این سیرک در کرمانشاه افزود: در ضمن باید از مسئولان عالی‌رتبه استان و شهر کرمانشاه نیز تقدیر ویژه‌ای داشته باشم. در دو ماهی که درگیر مراحل اداری این پروژه بوده‌ایم، شهرداری و شورای اسلامی شهر کرمانشاه در تمامی مراحل لحظه به لحظه یاورمان بوده‌اند و بی‌اغراق بگویم قطعا یکی از دلایل قیمت فعلی بلیط روحیه حمایتی این بزرگواران در امور فرهنگی بوده است.

منصوری در پایان سخنان خود به شعری از مرحوم گل آقا اشاره کرد و گفت: ز حق توفیق خدمت خواستم دل گفت پنهانی/چه توفیقی از این بهتر که خلقی را بخندانی

گفت‌وگو از رضا مهرآیین

سیرک بین المللی
نرم افزار موبایل ایلنا