کد خبر: 300862 A

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان

ایلنا: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان تاکید کرد: برای ایجاد اشتغال پایدار در استان باید زیرساخت‌های لازم بویژه در زمینه صنعتی مهیا شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، طهمورث لاهوتی اشکوری در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت‌های شهرک صنعتی سفیدرود رشت، اظهار کرد: این شهرک دارای ۶۶۵ هکتار مساحت است.

وی با اشاره به انجام عملیات زیرساختی و زیربنایی در ۲۰۰ هکتار از کل مساحت این شهرک صنعتی، از واگذاری ۱۰۰ هکتار از مساحت شهرک صنعتی سفیدرود جهت استقرار صنایع به سرمایه گذاران خبر داد و خاطر نشان کرد: مابقی عرصه‌های صنعتی تجهیز شده، آماده واگذاری به سرمایه گذاران صنعتی می‌باشد.

لاهوتی با اشاره به انعقاد قرارداد برای استقرار ۱۶۰ واحد صنعتی در این شهرک از استقرار ۳۸ واحد صنعتی واجد پروانه‌های بهره برداری از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در این شهرک خبر داد و افزود: راه اندازی و آغاز فعالیت این واحد‌ها تاکنون برای ۸۵۰ نفر اشتغال دربرداشته است.

وی افزود: مابقی قراردادهای استقرار صنعتی هم اکنون در مراحل ساخت و ساز و تجهیز واحدهای صنعتی خود بسر می‌برند که بیش از ۶۰۰ نفر در بخش اجرای پروژه مشغول به فعالیت می‌باشند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان با اشاره به موقعیت بسیار ارزشمند و منحصربفرد شهرک صنعتی سفیدرود رشت به واسطه استقرار در مرکز استان تصریح کرد: با توجه به نحوه ارزیابی سرمایه گذاران صنعتی خوشبختانه نسبت به بسیاری از شهرک‌های صنعتی دیگر در استان، تعداد بسیار معدودی از واحدهای مستقر در این شهرک راکد و یا نیمه فعال هستند.

وی افزود: در صورت راکد ماندن واحد‌ها سعی می‌کنیم با معرفی سرمایه گذار جدید و انجام نقل و انتقال که با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت انجام می‌شود، سرمایه گذاران جدیدی را به بخش‌های فاقد بهره بردار معرفی می‌کنیم تا پتانسیل‌های شهرک بلااستفاده باقی نماند.

لاهوتی در ادامه با اشاره به مساحت محدود عرصه‌های صنعتی باقی مانده در گیلان گفت: مساحت کل عرصه‌های صنعتی باقی مانده در سایر شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر در استان در حدود ۳۵۰ هکتار و بصورت پراکنده است.

وی تمرکز مساحت عرصه‌های صنعتی در شهرک صنعتی سفیدرود را بسیار منحصر بفرد عنوان کرد و افزود: این شهرک می‌تواند در هدف گذاری‌های دراز مدت جهت استقرار صنایع قوی و توانمند در استان بسیار حائز اهمیت باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان با تأکید بر سهم اندک مجموع عرصه‌های صنعتی در استان تصریح کرد: در گیلان۳۲۰ هزار عرصه هکتار شالیزاری وجود دارد این در حالی است که عرصه‌های صنعتی موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی گیلان ۱۷۰۰ هکتار می‌باشد که ۳۰ درصد از آن نیز به تأسیسات و فضای عمومی داخل شهرک‌ها اختصاص یافته است.

وی با اشاره به بر حساسیت و ارزش مباحث زیست محیطی در استان تصریح کرد: گیلان باید واجد حداقل‌های لازم برای استقرار صنایع باشد تا بتواند در کنار نیل به موفقیت‌های صنعتی مباحث زیست محیطی و حفظ منابع طبیعی استان را نیز مدیریت کند.

لاهوتی تجمیع صنایع در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را راهکاری ارزشمند در حفظ محیط زیست عنوان کرد و افزود: در غیراینصورت پراکندگی صنایع می‌تواند مشکلات بسیاری را برای استان ایجاد نماید.

وی ابراز امیدواری کرد: با تأمین و توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز در شهرک‌های صنعتی می‌توانیم به اهداف بلند خود در توسعه صنعت در استان نائل شویم.

اشتغال برق کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا