کد خبر: 300967 A

رییس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل

ایلنا: رییس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل گفت: سیره حقوقی ائمه اطهار (ع) الگویی باید برای جامعه جهانی و نهادهای بین المللی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در آران و بیدگل حجت‌الاسلام سمیع الله مردان رییس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل در جمع مردم این شهرستان گفت: امامان شیعه اسوه و الگوی فکری، اعتقادی و اخلاقی مسلمانان هستند و راه نجات، پیروی از آنان است.

وی با اشاره به اینکه زبان عمل و شیوه برخورد، تاثیر بیشتری از سخن و کلام را در دل مخاطب دارد خاطر نشان کرد: اگر عمل انسان آیینه فکرش و زبان کلامش باشد، دگرگون کننده ترو دلنشین‌تر است و این از جمله خصوصیات بارز ائمه اطهار (ع) بویژه امام رضا (ع) است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع) تصریح کرد: همه افراد از نظر ارزش انسانی در دیدگاه این امام بزرگوار دارای ارزش و حرمت بودند وارزش کسی بالا‌تر بود که باتقوا‌تر و پرهیزکار‌تر بود.

حجت‌الاسلام مردان افزود: امام رضا (ع) برابری مسلمانان را در حقوق ملاحظه می‌کرد و هیچگاه در دید ایشان شکل و شمایل و رنگ و ثروت ملاک برخورد نبود.

عضو شورای فرهنگ عمومی آران و بیدگل در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اوضاع کنونی جامعه جهانی خاطر نشان کرد: نهادهای بین المللی همچون سازمان ملل تنها اسم حقوق بشر را یدک می‌کشند در حالی که اگر به سیره ائمه (ع) توجه کنیم، در می‌یابیم که سیره این بزرگواران بویژه در مباحث حقوق متقابل می‌تواند الگویی برای جامعه جهانی باشد.

حجت‌الاسلام مردان با تاکید بر اینکه ریشه بسیاری از اختلافات در جامعه کنونی عدم توجه به حقوق یکدیگر است اظهار داشت: اگر ما پیرو مکتب اهل بیت (ع) هستیم باید تمام رفتار و کردار و گفتار آن‌ها را الگو قرار داده و در‌‌ همان مسیر قدم برداریم.

وی افزود: ویژگی‌های اخلاقی و فضایل وجودی امام رضا (ع) به گونه‌ای بود که حتی دشمنان خویش را نیز شیفته و مجذوب خود کرده بود.

تبلیغات اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا