کد خبر: 301030 A

استاندار خراسان رضوی

ایلنا: استاندار خراسان رضوی گفت: کلانشهر مشهد سه هزار تخت بیمارستانی نیاز دارد.

به گزارش ایلنا، علی رضا رشیدیان در حاشیه مراسم گرامیداشت روز پزشک در جمع خبرنگاران افزود: برای رفع این نیاز، راهکار‌ها و طرح‌های مختلف ارائه شده که از جمله آن‌ها می‌توان به تغییر کاربری بیمارستان قائم (عج) و تکمیل بیمارستان امام رضا (ع) مشهد اشاره کرد.

وی با اشاره به مطرح شدن تغییر کاربری بیمارستان قائم (عج) مشهد درجلسه کمیسیون ماده پنج اظهار کرد: بر این اساس بدون حذف بیمارستان قائم (عج) و از طریق تغییر کاربری حاشیه آن می‌توان مبلغ مورد نیاز برای احداث یک هزار تخت بیمارستانی و همچنین بازسازی این بیمارستان را تامین کرد.

رشیدیان گفت: برای این منظور نرخ بخش‌های مشمول کاربری در بیمارستان قائم (عج) بر پایه قیمت‌های سال ۱۳۹۳ محاسبه شده و در کمیسیون ماده پنج مورد تصویب قرار گرفته است و منتظر پذیرش و دستور وزارت بهداشت در این زمینه هستیم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به تکمیل پروژه در حال احداث بیمارستان امام رضا (ع) در مشهد افزود: تکمیل این پروژه براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیازمند ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.

وی ادامه داد: به گفته رییس بیمارستان امام رضا (ع) مشهد اگر استانداری ۱۰۰ میلیارد ریال تخصیص دهد، وزارت بهداشت ۷۰۰ میلیارد ریال دیگر را تامین خواهد کرد.

رشیدیان تاکید کرد: استانداری خراسان رضوی به صورت رسمی و کتبی برای تامین مبلغ مزبور آمادگی دارد.

بیمارستان‌های امام رضا (ع) و قائم (عج) در مشهد با قدمت بسیار هم اکنون دو بیمارستان بزرگ آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شمار می‌روند.

هم اکنون چهار هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد دایر است.

یکم و پنجم شهریور ماه همزمان با سالروز تولد ابوعلی سینا و زکریای رازی به ترتیب روز پزشک و روز داروساز در کشور نامگذاری شده است.

پزشک دانشگاه علوم پزشکی تخت بیمارستانی
نرم افزار موبایل ایلنا