کد خبر: 301042 A

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان

ایلنا: مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان، گفت: ۴۹ درصد ترددهای جاده‌ای استان زنجان در آزادراه‌ها صورت گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه­های استان زنجان، ایرج دست نشان مدیر کل حمل و نقل و پایانه­‌های استان زنجان گفت: ۴۹ درصد ترددهای جاده­‌های استان زنجان طی پنج ماهه اول امسال در آزادراه‌های زنجان- قزوین و زنجان - تبریز صورت گرفته‌­است.

دست نشان با اشاره به اینکه طی پنج ماهه اول امسال ۳۵ میلیون و۷۵۲ هزار تردد وسلیه نقلیه در محورهای مواصلاتی استان زنجان به ثبت رسیده است، افزود: از مجموع تردد‌ها ۲۱ درصد مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۷۹ درصد آن مربوط به وسایل نقلیه سبک بوده­است.

وی اظهار کرد: این تعداد خودرو توسط ۵۴ دستگاه تردد شمار در جاده­های این استان به ثبت رسیده است.

دست نشان به ثبت تخلفات ترددهای انجام شده ازمحورهای مواصلاتی این استان توسط دستگاه­های تردد شمار اشاره کرد و افزود: ۱۸ درصد سرعت غیرمجاز، ۱۶ درصد فاصله غیرمجاز و یک درصد سبقت غیرمجاز وسلیه نقلیه در مدت مذکور ثبت شده‌­است.

وی یادآوری کرد: دستگاه‌های تردد شمار در جاده‌­های استان زنجان به صورت آماری مواردی از قبیل سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و عدم رعایت فاصله طولی وسایل نقلیه را ثبت می‌­کنند.

دست نشان افزود: هم اکنون چهار دستگاه دوربین سرعت سنج ثابت واقع در آزاد راه زنجان - تبریز به صورت آنلاین نصب شده و تخلفات سرعت وسایل نقلیه را در‌‌ همان لحظه ثبت می‌­کنند.

وی بیان کرد: این دستگاه‌ها به صورت پلاک خوانی تخلفات سرعت وسایل نقلیه را ثبت می‌­کنند که این موارد پس از دسته‌­بندی به مرکز مدیریت راه­‌های کشور ارسال و پس از آن به مراجع ذی­صلاح ارجاع داده می‌شود.

عبور ۷۵۱ وسلیه نقلیه در ساعت از آزادراه زنجان-قزوین

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌­های استان زنجان به ترددهای ثبت شده این استان طی ماه گذشته نیز اشاره کرد و گفت: طی مرداد امسال هفت میلیون و ۶۷۰ هزار وسلیه نقلیه از محورهای مواصلاتی استان عبور کردند که از این تعداد ۲۰ درصد تردد‌ها مربوط به وسایل نقلیه سنگین و مابقی سبک بوده است.

وی اظهار کرد: ۱۷ درصد از تخلفات ثبت شده در این بخش مربوط به سرعت غیر مجاز، ۱۵ درصد فاصله غیر مجاز و یک درصد سبقت غیر مجاز بوده است.

دست نشان با اشاره به اینکه در مدت یاد شده ۴۸ درصد تردد‌ها در آزادراه­های استان زنجان به وقوع پیوسته است، ابراز کرد: کمترین تردد‌ها نیز در محور تکاب - دندی به ثبت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: اوج ترافیک تردد‌ها نیز ازساعت ۱۷ تا ۲۱ شب بوده است.

سال گذشته نیز بالغ بر ۶۳ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی این استان به ثبت رسید که ۲۲ درصد تردد‌ها مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۷۸ درصد دیگر مربوط به وسایل سبک و سایر بوده است.

آزاد راه جاده حمل و نقل و پایانه های
نرم افزار موبایل ایلنا