کد خبر: 301091 A

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان

ایلنا: سرپرست مرکز بهداشت شهرستان قائم شهر گفت: پایگاه اورژانس علاوه بر خدمات دهی به شهروندان ارطه، حوادث جاده‌ای قائم شهر به ساری را نیز پوشش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از قائم شهر، محمود صفری در آیین افتتاح پایگاه اورژانس ۱۱۵ در شهر ارطه با بیان اینکه ۲ مرکز بهداشت درمانی در شهر ارطه وجود دارد اظهار داشت: در این دو مرکز ۳ پزشک و ۳۱ نفر پرسنل مشغول به کار و ارائه خدمت به شهروندان می‌باشد.

وی جمعیت تحت پوشش مراکز بهداشت قادیکلا و کفشگر کلا را، ۹ هزار و ۹۸۲ نفراعلام کرد.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان قائم شهر به پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهر ارطه اشاره کرد و گفت: زمین این پروژه توسط مرحوم حسین عزتی به مساحت ۲۰۰ متر اهدا شد که بنای ساخته شده اورژانس ۱۱۰ متر مربع است.

صفری ادامه داد: هزینه‌های ساخت این پروژه را شهرداری و خیرین به مبلغ ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران مبلغ ۸۰ میلیون تومان و فرمانداری قائم شهر مبلغ ۱۲ میلیون تومان متقبل شدند.

وی با بیان اینکه این پایگاه اورژانس علاوه بر خدمات دهی به شهروندان ارطه، حوادث جاده‌ای قائم شهر به ساری را نیز پوشش می‌دهد افزود: در بحث اورژانس جاده‌ای در قائم شهر فقیر هستیم و تمامی پایگاههای ما استیجاری هستند و در داشتن پایگاه و هم آمبولانس کمبود داریم.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان قائم شهر از آمادگی مرکز بهداشت شهرستان برای ایجاد دو پایگاه اورژانس در قائم شهر خبر داد و اظهار داشت: اگر زمین در اختیار ما قرار گیرد عملیات اجرایی ساخت این دو پایگاه را آغاز می‌کنیم.

صفری در پایان خواستار تشکیل مجمع خیرین سلامت در شهرستان قائم شهر شد.

وی همچنین از زمین اهدایی عیسی اکبری به مساحت ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع به منظور ساخت مرکز بهداشت در شهر ارطه بازدید کرد.

دانشگاه علوم پزشکی استان شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا