کد خبر: 301093 A

استاندار خبر داد

ایلنا: استاندار گیلان با بیان اینکه پروژه مسکن مهر این استان ۷۱ درصد پیشرفت دارد، گفت: ۱۶۰ میلیارد تومان برای تامین زیرساختهای مسکن مهر نیاز است.

به گزارش ایلنا از رشت، محمد علی نجفی در آیین بهره برداری از طرح‌های زیرساختی بندر انزلی که با حضور وزیر راه وشهرسازی برگزار شد، بر ضرورت توسعه گردشگری در انزلی تاکید کرد و افزود: از ظرفیت بندر انزلی در بخش گردشگری به خوبی بهره گرفته نشده است و این شهرستان از مظلومت‌هایی در این بخش برخوردار است.

وی با اشاره به سابقه دیرینه انزلی در بخش گردشگری با بیان اینکه در حدود ۵۰ سال پیش زمانی که این شهرستان از فرصت گردشگری برخوردار بود در هیچ بندری جز بندر روسیه این فرصت وجود نداشت خاطر نشان کرد: متاسفانه در این شهرستان مکان مناسبی که مردم بتوانند حتی مدت کوتاهی را در آن اسکان داشته باشد وجود ندارد که نیازمند حمایت لازم در این بخش هستیم.

نجفی بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت‌های دریا تاکید کرد و با اشاره به تاکید‌ات رهبر معظم انقلاب در خصوص بهره گیری از دریا اظهار داشت: معظم له تاکید داشتند که از فرصت، منابع و ثروت‌های دریا استفاده نشده است و این بیانات ایشان تکلیف را برما مشخص نموده که باید با تمام توان در این راستا تلاش کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به سفر پر خیر و برکت دکتر روحانی به گیلان و دستورات خوب ایشان در خصوص بهره گیری بیشتر از ذخائر دریا، توسعه پرورش ماهی در قفس، پرداخت بدهی پره‌های صیادی و توسعه راه ارتباطی، احداث راه آهن را از خواسته‌های دیرینه مردم گیلان دانست و از اتمام این خط ریلی در پایان سال ۹۵ خبر داد و افزود: در طراحی ایستگاه راه آهن رشت این ایستگاه با فاصله ۱۰ کیلومتری از رشت در نظر گرفته شده بود اما این ایستگاه در فاصله نزدیک‌تر در شهر رشت ساخته می‌شود.

استاندار گیلان بر ضرورت اجرای کنار گذر تالش – بندر انزلی و لنگرود تاکید کرد و افزود: اجرای کنار گذر در برنامه وزرات راه و شهرسازی قرار دارد و در سفر رییس جمهور به گیلان نیز به آن تاکید شده است.

نماینده عالی دولت در گیلان بر توسعه پروازهای فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت تاکید کرد و افزود: با توجه به امکانات خوب موجود در این فرودگاه متاسفانه پروازهای داخلی آن بسیار اندک است که در جهت توسعه این بخش نیازمند حمایت وزارت راه و شهرسازی هستیم.

نجفی با اشاره به مشکلات مسکن مهر با بیان اینکه واقف هستیم در زمان شروع به کار دولت تدبیر و امید مسکن مهر در کشور تنها ۴۰ درصد انجام شده بود افزود: پیشرفت پروژه مسکن مهر گیلان در سطح ۷۱ درصد است.

وی افزایش تسهیلات ۲۵میلیون تومانی به ۳۰ میلیون تومان برای شش هزار نفر باقی مانده، احداث تصفیه خانه فاضلاب و ایجاد زیرساخت‌های لازم و احداث پست‌های برق، گاز، مخابرات و آب در پروژه مسکن مهر گیلان را از جمله درخواست‌های استان برشمرد و افزود: برای انجام این طرح‌ها حدود ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که نیازمند حمایت وزارت مسکن و شهرسازی در این زمینه هستیم.

نجفی با قدردانی از عملکرد راه و شهرسازی گیلان تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم دل مردم را شاد کنیم و خواسته‌های مشروع آنان را به سرانجام رسانیم.

راه و شهرسازی مسکن مهر
نرم افزار موبایل ایلنا