کد خبر: 301153 A

رئیس پلیس فتا استان البرز خبر داد

ایلنا: رئیس پلیس فتا البرز به شهروندان و دارندگان کارت‌های عابربانک درباره آخرین شیوه کلاه‌برداران عابر بانکی هشدار داد.

به گزارش ایلنا در کرج به نقل از پایگاه خبری پلیس البرز، سرهنگ یزدان نیکنام با اشاره به جدید‌ترین شگرد کلاهبرداری از دستگاه‌های عابر بانک گفت: افراد کلاهبردار در زمان پایانی وقت اداری بانک‌ها اغلب ساعت 13.50که درب بانک‌ها بسته می‌شود و فقط به مشتریان داخل بانک سرویس داده می‌شود در کنار عابر بانک و یا نزدیک آن مستقر می‌شوند سپس در یک فرصت مناسب به دستگاه خود‌پرداز مراجعه و با ریختن چسب روی کلید‌های تائید و انصراف (enter & cancel) منتظر مشتریان بانک می‌شوند.

وی افزود: پس از اینکه کاربر، کارت خود را وارد دستگاه خود‌پرداز کرد و با عدم کارکرد کلید enter مواجه شد، فرد کلاهبردار با نزدیک شدن به کاربر، رمز ورود را که مجدداً توسط صاحب کارت برای فعال کردن کلید enter وارد می‌کند دریافت و با وانمود به این موضوع که کارت وی نیز به همین نحو وارد دستگاه ATM شده و با همین مشکل مواجه شده، دارنده کارت را با خود همراه می‌کند تا به بانک که درب ورود آن از داخل قفل می‌باشد مراجعه کرده و از متصدیان بانک پیگیر کارت خود شوند.

رئیس پلیس فتا استان البرز تصریح کرد: در این لحظه و در غیاب صاحب کارت، همدست فرد کلاهبردار کارت را از دستگاه کارت خوان که به علت عدم وارد کردن هیچ کلیدی، کارت را عودت داده، با در اختیار داشتن رمز ورود اقدام به خالی کردن حساب مشتریان می‌کند.

سرهنگ نیکنام در پایان از دارندگان کارتهای عابر بانک خواست هنگام استفاده از دستگاه ATM و مواجه شدن با چنین مواردی دستگاه را ترک نکنند زیرا دستگاه به صورت خودکار پس از ۲ دقیقه کارت شما را عودت خواهد داد.

سرقت عابر بانکی از طریق غیرفعال کردن کلید enter
نرم افزار موبایل ایلنا