کد خبر: 301195 A

فرماندار ساری

ایلنا: فرماندار ساری از بهره‌برداری 126 پروژه عمرانی در این شهر خبر داد و گفت: برای این پروژه‌ها بالغ بر 547 هزار میلیارد ریال اعتبارهزینه شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، جواد واحدی در نشست خبری با خبرنگاران افزود: با بهره‌برداری  از این پروژه‌ها 80 شغل مستقیم و 300 شغل غیر مستقیم ایجاد شده است.
 
فرماندار ساری موضوع تامین آب در مرکز استان را از جمله اقدامات مهم فرمانداری نام برد و افزود: با توجه به کمبود آب  شرب در بعضی از نقاط حدود 500 متر مکعب برثانیه به مرکز استان آب تزریق شد.
 
واحدی با بیان اینکه برای تامین آب شرب ساری از سد شهید رجایی به 12 الی 15 میلیارد تومان اعتبار نیاز است، گفت: 39 پروژه آبرسانی شهری و روستایی در هفته دولت به بهره‌برداری رسید.
 
وی از پتانسیل‌های خوب در بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: مازندران در بخش کشاورزی در سطح زیر کشت از رتبه خوبی برخوردار است.
 
واحدی با بیان اینکه در حال حاضر 55 هزار هکتار زمین سطح زیر کشت محصولات زراعی است، گفت: 283 هزار و 900 تن انواع محصولات زراعی در زمین‌های زیر کشت بهره‌برداری می‌شود.
 
فرماندار مرکز استان با اعلام اینکه مازندران در زمینه کشت باغی رتبه اول و در بخش زراعی رتبه دوم را در کشور به خود اختصاص داده است، افزود: مشکلات تولیدات باغی و کشاورزی مازندران نبود بازار هدف است.
 
وی هدایت آب‌های سطحی را یکی دیگر از معضلات مرکز استان عنوان کرد و گفت: با کمک شهرداری هدایت آب‌های سطحی در دستور کار قرار گرفت و حدود 30 میلیارد اعتبار نیاز است تا این پروژه به اتمام برسد.
 
واحدی ایجاد اشتغال را یکی دیگر از دغدغه‌ها بیان کرد و افزود: کاهش بیکاری یکی از برنامه‌های منسجم و مهم دولت تدبیر و امید محسوب می‌شود که در این باره آموزش فنی فارغ التحصیلان برای ورود به بازار کار در دستور کار قرار گرفته است.
 
وی گفت: برای آموزش هنرجویان آموزش و فنی و حرفه‌ای 4 هزار میلیارد اعتبار از سوی دولت تخصیص داده شد.
 
واحدی پروژه ساری – تاکام را ازدغدغه‌های مهم استان عنوان کرد و افزود: پیچ کلاج خوسه یکی از نقاط حادثه‌خیز دراین محور است به دلیل ملی بودن این پروژه با پیگیرهای مجدانه مقرر شد تا اعتبارات لازم در برای حل مشکل فوق تخصیص داده شود.
 
وی شناسایی 395 تغییر کاربری غیر مجاز در مرکز استان اشاره کرد و گفت: در همین راستا 106 حکم قلع و قمع ساختمان‌های غیرمجاز اجرا شد.
 
واحدی اعلام اینکه 600 نانوایی در مازندران مشغول به فعالیت هستند، گفت: نانوایی‌هایی که در تامین نان از کیفیت خوبی برخوردار نباشند از گردونه تولید نان خارج می‌شوند.
فنی و حرفه ای کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا