کد خبر: 301230 A

استاندارفارس

ایلنا: استاندار فارس با بیان اینکه هیچ وقت نمی‌توان انتخابی بهتر از میانگین انتخاب مردم داشت گفت: ما نباید نگران باشیم و فکر کنیم انتخاب ما بهتر از مردم است. باید اجازه داد و شرایط را برای مردم فراهم کرد تا آنان انتخاب درست را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، سیدمحمدعلی افشانی پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت هفته دولت افزود: ساکن به کسی اطلاق می‌شود که حق سکونت در یک نقطه را دارد اما شهروند کسی‌ست که هم حق سکونت دارد، هم حق حکومت.

وی هر شهروند را دارای حق انتخاب کردن و انتخاب شدن دانست و افزود: هر زمان چنین شرایطی پیش آید و افراد یک سرزمین حس شهروند بودن را به دست آورند، در تمام عرصه‌ها مشارکتی گسترده خواهند داشت.

رییس شورای برنامه‌ریزی فارس با بیان اینکه باید همه به ویژه رسانه‌ها تلاش کنیم تا حقوق شهروندی را ایجاد و از آن حمایت کنیم، گفت: مردم باید با حقوق شهروندی خود آشنا شده و در مسیر احقاق آن تلاش کنند، دولت هم وظیفه دارد که در راستای حق شهروندی، از ایجاد و فعالیت تمام تشکل‌های مردم‌نهاد حمایت لازم را انجام داده و با تقویت این تشکل‌ها هر روز شرایطی مطلوب‌تر از دیروز  را فراهم کند.

افشانی با اشاره به اینکه مردم وقتی در صحنه‌هایی نظیر انتخابات حضوری تاثیرگذار خواهند داشت که صاحب سهم باشند، گفت: امسال 2 انتخابات بزرگ و حساس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را در پیش‌رو داریم، ما به‌عنوان دولت وظیفه اجرای کامل قانون و رعایت حقوق مردم را برعهده داریم و تلاش می‌کنیم این وظیفه را به شکل احسن انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه دولت از تمام توان و تجهیزات خود برای ممانعت از وارد شدن خدشه به انتخابات و برگزاری انتخاباتی سالم و درخور، استفاده خواهد کرد، گفت: در حقوق عمومی هم دولت وظیفه صیانت از آراء مردم و حقوق رای دهندگان و کاندیداها را دارد.

وی با بیان اینکه هیچ وقت نمی‌توان انتخابی بهتر از میانگین انتخاب مردم داشت، گفت: همیشه مردم بهترین انتخاب کنندگان هستند و تکیه‌گاه همه دولت‌ها، به مردم است. ما نباید نگران باشیم و فکر کنیم انتخاب ما بهتر از مردم است. باید اجازه داد و شرایط را برای مردم فراهم کرد تا آنان انتخاب درست را داشته باشند.

استاندار فارس همچنین با اشاره به دست‌آوردهای دولت تدبیر و امید در دوسال گذشته، تصریح کرد: رضایت مقام معظم رهبری از عملکرد دولت، بهترین و مهمترین شاخص برای موفقیت دولت به‌شمار می‌رود.

افشانی همچنین با اشاره به پتانسیل‌های فارس، تصریح کرد: متاسفانه متوسط شاخص‌های توسعه استان در مقایسه با میانگین کشور پائین‌تر است به‌طوریکه در برخی شاخص‌ها فارس در رده‌های 26 و 29 جدول است.

استاندار با اشاره به توانمندی‌های فارس در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت، گردشگری و پزشکی و مذهبی، گفت: نرخ بیکاری در فارس 20 تا 25 درصد بیشتر از متوسط کشور است و این شایسته چنین استانی با این همه ظرفیت نیست.

استاندارفارس-هفته گرامیداشت دولت
نرم افزار موبایل ایلنا