کد خبر: 301236 A

دبیرحزب اسلامی کار فارس

ایلنا: دبیر حزب اسلامی کار فار س با بیان اینکه نباید از دولت انتظار معجزه داشت افزود: فراموش نکنیم که دولت دربدترین شرایط اقتصادی و سیاسی قوه اجراییه را تحویل گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در شیراز، بهمن حاجات‌نیا درمراسم گرامیداشت هفته دولت افزود: دولت یازدهم در حالی سکان اداره کشور را در دست گرفت که بسیاری از تحلیلگران مسائل سیاسی و اقتصادی، کشور را در بدترین شرایط چنددهه اخیر می‌دانستند و کار روحانی و تیم همراهش را برای بازگرداندن کشور به شرایط عادی را بسیار سخت و دشوار تفسیر می‌کردند.

وی ادامه داد: اما درک صحیح مردم از شرایط حساس کشور و اعتماد به برنامه‌های روحانی همراه با حمایت گروه‌های مختلف سیاسی اعتدالگرا و اصلاح‌طلب  و برخی از بزرگان کشور باعث شد تا بارقه‌هایی از امید در کشور زنده شود و اکنون که بیش از دو سال از آن روز می‌گذرد آثار آن نمایان شود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خون شهیدان رجایی و باهنر را باعث تنومندشدن نهال نوپای انقلاب دانست و ادامه داد: در حالی هفته دولت را در آغاز سومین سال از عمر دولت یازدهم گرامی می‌داریم، که اثرات خدمتگزاری دولتی که اساس آن امید به آینده است درلایه‌های زندگی اقشار مختلف مردم قابل لمس شده است.

حاجات‌نیا با بیان اینکه گرچه هنوز هم برخی‌ها دلواپس‌گرایانه عملکرد دولت را مورد نقدهای غیر منصفانه قرار می‌دهند گفت:رضایت مقام معظم رهبری از عملکرد دولت به ویژه در  ایجاد آرامش روحی و روانی در جامعه، کنترل تورم، تثبیت قیمت ارز، اجرای طرح نظام سلامت و به سرانجام رساندن پرونده هسته‌ای  را می‌توان مایه افتخار و دلگرمی دولت‌مردان کنونی دانست.

عضو ارشد شورای توسعه فارس ادامه داد: به هرحال دولت یازدهم با تدبیر در حوزه‌های مختلف و امید به آینده‌ای روشن در حالی با برداشتن سدهای مقابل پیشرفت و توسعه کشور برای رسیدن به اهداف عالیه خود گام بر می‌دارد که این امید را می‌توان در چهره مردم کوچه و بازاری که سال‌های پیش گرانی، فقر و فشار تورم را با پوست و استخوان خودلمس کرده بودند دید.

این فعال حوزه فرهنگ و رسانه با بیان اینکه شاید درکنار تمام کارکردهای مثبت دولت در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی بتوان تلاش تیم دیپلماتیک دولت یازدهم در به سرانجام رساندن پرونده هسته‌ای ایران را گل سرسبد عملکرد این دولت در دو سال گذشته دانست افزود: این اقدام باعث شد تا ضمن تحقق یکی از مهمترین وعده‌های روحانی، سایه جنگ از سر این کشور زدوده و ایران اولین کشوری لقب گیرد که بدون شلیک حتی یک گلوله از زیر فشار قطعنامه‌های فصل 7 سازمان ملل خارج شود.

حاجات‌نیا شرایط پساتحریم  را  شرایط خاصی  دانست که  می‌توان در چارچوب آن به مفاهیم اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید ویژه دارند پرداخت.

به کفته وی، این در شرایطی‌ست که در شرایط پسا تحریم می‌توان  شرایط مطلوبی رابرای بنگاه‌های اقتصادی و  بانک‌های  کشور فراهم کرد.

وی با بیان اینکه نباید فراموش کنیم که این روزها دولت با مشکلات فراوانی نظیر کسری بودجه دست و پنجه نرم می‌کند تصریح کرد: در شرایط فعلی، دولت نیاز به کمک همه ارکان نظام از جمله مجلس دارد.

دبیر حزب اسلامی کار فارس ادامه داد: باید باور کنیم که با وجود این مشکلات باید بیشتر به آن کمک کرد تا اینکه چوب لای چرخ آن گذاشت.

حاجات‌نیا افزود: امروز دغدغه مشترک مردم، فعالان سیاسی و اجتماعی و مسئولان استان بیکاری‌ست.دغدغه‌ای که حل آن نیازمند رونق تولید و اقتصاد دراستان  است. اتفاقی که بدون سرمایه‌گذاری و افزایش تولید، محقق نخواهد شد.

وی با بیان اینکه در شرایط خاص پساتحریم بخش خصوصی می‌تواند در کنار حمایت‌های دولت و نیز با مشارکت سرمایه‌گذاری خارجی، میدان‌دار اقتصاد و تولید کشور باشد افزود: در واقع به نظر می‌رسد با تعیین سیاست‌های درست اقتصادی توجه به  تجارب  اقتصادی تلخ گذشته، می‌توان کارهایی انجام داد که نتیجه آن خوشحالی مردم کشور و استان باشد.

حاجات‌نیا شرایط فارس را یک شرایط خاص دانست و افزود: با توجه به شرایط خاص استان و حضور بسیاری از مردم این استان در کشورهای دیگر به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس، به نظر می‌رسد که این استان باید از این ظرفیت  در شرایط پساتحریم استفاده کرده و زمینه بازگشت سرمایه این هموطنانمان به استان را فراهم کند.

وی افزود: نبایدفراموش کرد که تحریم‌های گسترده غرب علیه ملت مقاوم ایران یکی از مهم‌ترین موانع و مشکلات فرا روی هموطنان خارج از کشور برای مشارکت در پیشرفت و توسعه کشوررا بوجود آورد و شرایط جدید برای نقش آفرینی این هممیهنان امید بخش است.

دبیرحزب اسلامی کاراستان فارس-مراسم گرامیداشت هفته دولت
نرم افزار موبایل ایلنا