کد خبر: 301258 A

مدیر کل امورمالیاتی استان

ایلنا: مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان سهم درآمدهای مالیاتی در سال گذشته از کل درآمدهای استانی را ۸۹ درصد اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به سال ۹۲، رشد ۳ درصدی داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان،  غلامرضا شریفی، امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران ،با اشاره به نقش مالیات دراداره کشور ، گفت: این مالیت باعث اقتصاد سالم در جامعه می شود.

شریفی،  با بیان اینکه نزدیک به 50 درصد از هزینه های جاری کشور از طریق مالیات ، جبران می شود، افزود: در صدد افزایش اقدامات مطلوب پیشرفت کشور با پرداخت مالیات به موقع مردم در کشور هستیم.

وی،  در ادامه با اشاره به نقش مالیت در محیط زندگی افراد جامعه ، اظها رداشت: نهادهای نظیر شهرداریها ، دهیاریها و دیگر سازمان ونهادها از مالیات منتفع می شود.

شریفی،  با بیان اینکه منافع مالیات به صورت مستقیما به حساب برخی نهادها واریز می شود،  تصریح کرد: کسانی که در پرداخت مالیلت نقش دارند باید بدانند این مالیات کجا هزینه می شود.

وی، همچنین با بیان اینکه اطلاع رسانی  فرهنگسازی در زمینه چگونگی پرداخت و هزینه کرد مالیات ،  اظهار داشت: استان زنجان،  دارای رتبه سوم در دریافت اظهارنامه های الکترونیکی  در سطح کشور بوده است.

شریفی ،با بیان اینکه برای داشتن جامعه پویا و قابل قبول نیازمند منابع مالیاتی پایدارهستیم ، افزود: در امد های مالیاتی یکی ازا ین موارد در جامعه است.

شریفی، در بخشی از سخنان خود، با اشاره به اینکه مالیلت طبق قانون از مردم اخد می شود ، تصریح کرد: تمامی تسهیلات به مالیات دهندگان نیز بر این اساس صورت می گرد.

این مسئول دراستان زنجان با بیان اینکه سهم درامدهای مالیاتی کشور زیر 1 درصد است ، خاطر نشان شد: برای کاهش بار مالیاتی واحد یابی فعالان اقتصادی را شناسایی و ایجاد پرونده مالیاتی شده است.

**زیرساختهای انجام مالیاتی در شهرستانهای زنجان اقدام شده است.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات ایجاد شده در زمینه اخذ مالیات در جامعه ،  افزود:  طرح جامع مالیاتی بنا به ضروریاتی امسال در کشور اجرایی شده است.

شریفی در این زمینه حجم قیمت تمام شده مالیات در کشور را حائز اهمیت برشمرد وگفت: حدود 30 درصد از در آمدهای مالیاتی در فرار مالیاتی بوده است.

وی ، افزایش رضایتمندی ارباب رجوع و معدیان مالیاتی را یکی از این طرح جامع در کشور عنوان کرد وگفت: با حمایتهای سازمان و اقدامات ویژه تا پایان سال طرح جامع مالیاتی اجرایی می شود.

این مسئول در استان زنجان، با اشاره به اینکه در سالجاری اقداماتی دراین زمینه داشتیم خاطر نشان شد: ساماندهی معافیتهای مالیاتی و مشوق سازی ، ساده سازی مالیات بر ارث و ....از جمله موارد مهم دراین زمینه بوده است.

hl امور مالیاتی زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا