کد خبر: 301280 A

با حضور آیت الله اراکی انجام شد

ایلنا: در مراسمی با حضور آیت الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، مراسم غبار روبی و عطر افشانی حرم امام‌زاده موسی مبرقع(ع) که فرزند بلافصل امام نهم شیعیان امام جواد(ع) است، در قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، مراسم غبار روبی و عطرافشانی حرم امامزاده موسی مبرقع(ع) فرزند امام جواد(ع)، شب گذشته و پس از نماز مغرب و عشاء با حضور آیت الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و انجام چندین ویژه برنامه، در محل امامزاده چهل اختران قم برگزار شد.

در این مراسم که علاوه بر آیت الله اراکی، برخی از مسئولان استانی و اقشار مختلف مردم نیز حضور داشتند، حمید برقعی از شاعران مذهبی کشور، چندین شعر در رسای ائمه اطهار(ع) قرائت کرد.

حجت الاسلام فاطمیان تولیت حرم حضرت موسی مبرقع(ع) در این مراسم گفت: حضرت موسی مبرقع(ع) فرزند بلافصل امام جواد(ع) از حضرت سمانه مغربی است.

وی افزود: این حضرت، در آغوش پرمحبت و روحانی امام جواد(ع) پرورش یافتند و از امام هادی(ع) نیز بهره ها بردند و سالها در کنار این حضرات زندگی کردند و پس از غیبت صغری، ایشان به قم مهاجرت کردند.

حجت الاسلام فاطمیان گفت: ایشان در این محله یعنی محله چهل اختران ساکن شدند و اولین کسی بودند که بر حرم حضرت معصومه(ع) گنبد و بارگاه ساختند و چهل سال در این محل زندگی کردند و حتی این محل به محله موسویه مسمی یافت.

وی اظهارکرد: ایشان در این سالها در قم نقش محور اصلی در جریان شیعی را به عهده داشتند و در این سالها به نقل و نشر احادیث اهل بیت(ع) اقدام کردند؛ نکته جالب اینکه نسل امام رضا(ع) از ایشان ادامه یافت و ایشان جد نسل های رضوی، مبرقعی و برقعی هستند.

وی گفت: بر اساس نظر مقام معظم رهبری و علما و مسوولان، طرح توسعه امامزاده موسی مبرقع(ع) در حال انجام است و در همین راستا، تا کنون چندین واحد مسکونی و خدماتی در این مسیر تملک شده است که امیدواریم با حمایت ملی و مردمی شاهد توسعه حرم باشیم.

امام رضا حرم حضرت معصومه شعر شیعیان قم
نرم افزار موبایل ایلنا