کد خبر: 301340 A

علی عسکری

ایلنا: رییس سازمان مالیاتی کشور گفت: نظام مالیاتی، تنها از 50 درصد ظرفیت مالیاتی اقتصاد کشور منتفع می‌شود.

به گزارش ایلنا در کرج، علی عسکری روز یکشنبه در آیین افتتاح ساختمان اداره کل امور مالیاتی البرز با بیان اینکه اقتصاد کشور جزو اقتصادهای بزرگ دنیا محسوب می‌شود افزود: بدون ایکه فشار مضاعفی بر مردم وارد شود می‌توان با یک سازوکار منسجم درآمدهای مالیاتی را تا دوبرابر افزایش داد.

وی با بیان اینکه مالیات کم هزینه‌ترین و کم دردسرترین نوع کسب درآمد دولت‌ها در اقتصادهای بزرگ دنیاست خاطرنشان کرد: مزیت‌ها و ظرفیت‌های اقتصادی کشور توان تامین نیازهای مالی و هزینه‌های جاری دولت از طریق دریافت مالیات را دارد.

رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه اکنون برخی افراد مالیات واقعی نمی‌دهند و بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی از رصد سازمان مالیاتی کشور دور مانده‌اند گفت: شناسایی فرصت‌های مالیاتی، برقراری عدالت مالیاتی، در راستای توسعه نظام مالیاتی کشور الزامی‌ست.

عسکری با اشاره به ضرورت اجرای طرح جامع مالیاتی کشور گفت: در راستای کارآمدی نظام مالیاتی کشور در قالب 32 پروژه عملیاتی  و با درنظر گرفتن مولفه‌های اقتصادی و اجرایی کشور این طرح در حال عملیاتی شدن است.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد سیستم نرم‌افزاری یکپارچه مالیاتی کشور افزود: اکنون با عقد قرارداد یک شرکت فرانسوی این نرم‌افزار با قابلیت تفکیک مناطق مختلف کشور تولید شده و در چند استان از جمله اصفهان، تهران و کرمانشاه به صورت پایلوت نصب و راه‌اندازی شده است. این نرم افزار در سال آینده در البرز هم نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

وی بیان اینکه درصدد هستیم تمام اطلاعات تجارت خارجی، گردش پول، خرید و فروش، بورس و بیمه را یکپارچه‌سازی کنیم، از راه‌اندازی نخستین مرکز دیتای مالیاتی در دو استان بزرگ کشور تهران و اصفهان خبر داد.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه در راستای آماده‌سازی یک نظام کارآمد مالیاتی به دنبال جذب نیروی انسانی کارآمد و متخصص در این سازمان هستیم خاطرنشان کرد: در این راستا جذب نیرو در دولت یازدهم 50 درصد افزایش داشته است.

مالیات علی عسگری
نرم افزار موبایل ایلنا