کد خبر: 301382 A

موسی‌الرضا ثروتی

ایلنا: موسی‌الرضا ثروتی، نماینده مجلس، گردشگری را به عنوان محور توسعه خراسان شمالی یاد کرد و گفت: توسعه زیرساخت‌ها، هتل و امکانات زیربنایی لازمه گردشگری‌ست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ثروتی در مراسم کلنگ‌زنی ساخت اولین هتل 5 ستاره استان به پروژه بزرگ هماگ اشاره کرد و افزود: این پروژه به شرط همکاری مسئولان آغاز شد ولی در طول این مدت این پروژه با مشکلات زیادی مواجه شده به طوری که سرمایه‌گذار آن بارها اعلام واگذاری و ترک آن را کرد.

ثروتی با اشاره به تصویب هتل پنج ستاره،مجتمع تجاری و ورزشی و نیز دی‌کلنیک تخصصی در این مجتمع توسط هیات دولت وقت، تصریح کرد: در طول پنج سال گذشته هماگ با فراز و نشیب‌های فراوانی مواجه شده اما بخش تجاری آماده شده و هتل و دی کلنیک نیز در حال آغاز به کار است.

وی ابراز امیدواری کرد: این پروزه ظرف فاصله زمانی دوسال آینده به  بهره‌برداری برسد.

نماینده پنج شهر خراسان شمالی با اشاره به مناسب نبودن فضای محیط کسب و کار در کشور و استان،خاطرنشان کرد: متاسفانه سازمان‌ها برای توسعه استان با سرمایه‌گذاران همراه نیستند.

سویدانلویی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی نیز در این مراسم بااشاره به شناسایی 115 جاذبه گردشگری در استان، گفت: دراین میان احداث هتل و واحدهای اقامتی لازمه توسعه استان است.

وی با اشاره به نبود هیچ‌گونه محل اقامتی استاندارد و مناسب و همچنین هتل پنج ستاره در استان از احداث هتل پنج ستاره هماگ به عنوان اولین هتل در این زمینه یاد کرد که در توسعه استان نقش بسزایی دارد.

سویدانلویی خاطر نشان کرد: پروژه هماگ جزء تاسیسات گردشگری محسوب می‌شود که به عنوان بازوی توانمند در توسعه گردشگری بسیار موثراست.

وی یادآور شد: باتوجه به ظرفیت 20 میلیون مسافر که هرساله از مرکز خراسان شمالی عبور می‌کنند ساخت این هتل بسیار برای استان مورد نیاز بود.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان شمالی با اشاره به تاثیرگذاری این پروژه در گردشگری سلامت، خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از بخش دی‌کلنیک این پروژه و فعالیت خوب تور گردانان در این بخش کمک شایانی به توسعه گردشگری می‌شود.

وی از عدم همکاری مسئولان به عنوان یکی از مشکلات این پروژه یاد کرد و گفت: در دنیا چنین پروژه‌ای با این اهمیت در یک هفته مجوزهای لازم را دریافت می‌کند اما در استان بعداز گذشت 11 ماه طی رایزنی‌های انجام گرفته اختلافات موجود حل شده و مجوزها کسب شد.

موسی‌الرضا ثروتی پروژه هماگ
نرم افزار موبایل ایلنا