کد خبر: 301403 A

حجت الاسلام محمد مقدم با اشاره به انتخابات اسفند 94

ایلنا: معاون بین‌الملل مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی، انتخابات اسفند 94 را مهم ارزیابی کرد و گفت: مشارکت مردم، بسیاری از مشکلات جامعه را رفع می‌کند اما عده‌ای می‌خواهند به هر شکلی حضور مردم را تضعیف کنند.

به گزارش ایلنا از یزد، حجت الاسلام محمد مقدم، در مراسم بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر در مسجد روضه محمدیه گفت: شهیدان رجایی و باهنر یاران صدیق حضرت امام (ره) بودند که در آن شرایط سخت اوایل انقلاب نقش بسیار مهمی در خدمت به مردم ایفا کردند.
 
حجت الاسلام مقدم، گفت: هرچند که عمر مسئولیت شهیدان رجایی و باهنر کوتاه بود اما این دو شهید در تاریخ انقلاب اسلامی ایران ماندگار شدند.

حجت الاسلام مقدم به نقش بی‌بدیل و انکارناپذیر حضرت امام (ره) در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و عنوان کرد: حضرت امام خمینی (ره) با اتکاء به حضور مردم، زنان و جوانان، انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساند.

وی، حرکت امام راحل را برای ایجاد انقلاب در ایران، ادامه دهنده حرکت مشروطیت عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی برای رهایی مردم از سال‌های استبداد و خودکامگی بود.

معاون بین الملل مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره) جمهوریت و اسلامیت نظام را دو رکن مهم و اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: حضرت امام خمینی (ره) همواره تأکید داشتند که نقش مردم در تمام ارکان نظام پررنگ دیده شود و همواره به نظر و رأی مردم احترام می‌گذاشتند.

محمد مقدم تصریح کرد: امام راحل از این رو مردم را به حکومت پیوند زد و ارکان انقلاب، متکی به مردم است.

وی افزود: امام هیچ‌گاه حضور مردم در صحنه را نمایشی یا زینتی نمی‌دانست و برهمین اساس پس از جنگ تاکید کرد کشور باید به مدار قانون باشد تا حقوق افراد محترم شمرده شود.

معاون بین‌الملل مؤسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره)، انتخابات اسفند 94 را مهم ارزیابی کرد و گفت: باید دانست تنها راه اعلام نظر و صدای مردم، صندوق‌های رای است و در جمهوری اسلامی، مردم حرف آخر را می‌زنند.

حجت الاسلام مقدم تصریح کرد: حضور و مشارکت مردم، بسیاری از مشکلات جامعه را رفع می‌کند اما عده‌ای می‌خواهند به هر شکلی حضور مردم را تضعیف کنند.

این مقام ارشد موسسه تنظیم و نشر امام خمینی گفت: همه نهادها باید رای مردم را حق‌الناس بدانند و این عقیده امام راحل و رهبر معظم انقلاب است.

وی اسلامیت نظام را رکن دیگر نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و یادآور شد: اسلام حضرت امام (ره) اسلام همراه با منطق، اخلاق، معنویت و عقلانیت است که این پیام را معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران به دنیا صادر کردند.

این مقام ارشد موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی با اشاره به جمله معروف امام مبنی بر اینکه حفظ نظام از اوجب واجبات است، گفت: فرموده امام راحل ناظر بر نظامی است که جمهوریت در آن موج بزند و اسلام اخلاقی در آن حاکم باشد.

وی با اشاره به گرویدن برخی جوانان اروپایی به گروه‌های تندرو مانند داعش گفت: اروپایی‌ها به جنبه‌های مادی رسیده‌اند ولی از خلا معنویت رنج می‌برند و این مهم، در این اقدام جوانان آنان موثر است.

وی همچنین به آشنایی نزدیک خود با شهید رجایی و باهنر اشاره کرد و گفت: این بزرگواران مسلمان اخلاق مدار بودند و برای پیروزی انقلاب خون دلها خوردند. که متاسفانه دشمن، بهترین نیروها را از انقلاب گرفت.

معاون موسسه تنظیم و نشر آثار امام راحل در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات 92 گریزی زد و اراده مردم شرایط کشور را تغییر داد.

حجت الاسلام مقدم تصریح کرد با روی کارآمدن دولت متکی به مردم، یکی از پزمناقشه‌ترین پرونده‌های هسته‌ای بین‌المللی به لطف خداوند پیگیری شد و امیدواریم این توافق اجرایی شود.

وی تصریح کرد: با توافق صورت گرفته ایران از خطر جدی عبور کرد و امروز چشم‌انداز ایران، امید و نشاط است.

در این مراسم که باحضور جمعی از اقشار مختلف مردم همراه بود، آیت ا... ناصری امام جمعه یزد، میرمحمدی استاندار، سردار جوکار نماینده یزد، حجت الاسلام محمد صدوقی و ... حضور داشتند.

حجت الاسلام محمد مقدم
نرم افزار موبایل ایلنا