کد خبر: 301409 A

ایلنا: معاون اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از برگزاری جشنواره رشد در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از بیرجند، علی اصغر موسوی‌کیا، امروز در شورای آموزش و پرورش گفت: تاکنون 140 هزار دانش آموز در استان ثبت نام کرده اند که از این تعداد تاکنون 90 درصد کلاس بندی شده اند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مدارس روستاهای استان زیر نرم است، ادامه داد: مدارس زیر ۱۵ نفر مدارس زیر نرم نامیده می‌شوند و در حال حاضر ۴۰ درصد مدارس ابتدایی روستاهای استان زیر نرم هستند، که باید برای این دانش‌آموزان معلم اعزام شود.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: امسال با توجه به ثبت نام‌هایی که انجام شده ۱۰۷ آموزشگاه ۱ تا ۵ نفره و ۴۱۸ آموزشگاه زیر ۱۵ نفره داریم که ملزم به آموزش آنها هستیم.

موسوی کیا با اشاره به اینکه در مدارس متوسطه اول نیز مدارس زیر ۶۰ نفر جزء مدارس زیر نرم محسوب می شوند، از وجود ۱۴۸ آموزشگاه متوسطه اول زیر ۶۰ نفر در استان خبر داد و گفت: برای رفع این مشکل مصوب شده تا مدارس زیر نرم متوسطه اول از زیر ۶۰ نفر به ۳۰ نفر برسد که امکان اعزام معلم برای مدارس زیر ۳۰ نفر نیز در استان وجود ندارد و باید تجمیع شوند.

وی با اشاره به وجود نزدیک به هزارو۴۰۰ دانش آموز مشکوک تابعه اعم از افغانی و عرب در مدارس استان، گفت: تمام دانش آموزان افغانی در مدراس استان ثبت نام شده اند.

موسوی کیا از برگزاری جشنواره رشد در استان خبر داد و افزود: این جشنواره قدیمی‌ترین جشنواره دانش آموزی است که بعد از چند سال تعطیلی امسال در استان برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: هر پیامی در غالب هنر می‌تواند استعداد دانش آموزان را نمایان کند که سال گذشته ۱۰۰ درصد مناطق را پوشش داده‌ایم .

معاون پژوهش و برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: در غالب این همایش فیلم‌های علمی، آموزشی، مستند، انیمیشن و داستانی کوتاه و بلند مورد نقد و بررسی توسط دانش آموزان و دبیر مرتبط قرار می‌گیرد.

موسوی‌کیا خاطرنشان کرد: ضرورت دارد دانش آموزان فضای ذهنی خود را با توجه به فضای آلوده مجازی کانالیزه و رشد درستی داشته باشد که رشد بخشی این فیلم‌ها در ذهن دانش آموزان بسیار موثر است.

آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا