کد خبر: 303225 A

مسرور در جشن تجلیل از ستارگان گیلانی کنکور

ایلنا: مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تاکید بر اینکه نظام آموزشی پویا و کارآمد ضرورت توسعه کشور است، گفت: در کشورهای توسعه یافته به مدارس و نظام آموزشی بسیار توجه می‌شود.

به گزارش ایلنا، رضا مسرور در جشن تجلیل از ستارگان گیلانی کنکور امسال که به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش گیلان و با همکاری و مساعدت سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار شد با تشکر از حضور مدیران و مسئولان شرکت کننده از دانش آموزان بر‌تر و معلمین و خانواده‌های آنان تقدیر کرد و اظهار داشت: موفقیت‌های کسب شده از سوی دانش آموزان مرهون تلاش و پشتکار این عزیزان است چراکه حمایت‌های خانواده‌ها در ایجاد آرامش و آموزش‌های معلمین دلسوز در کسب این موفقیت‌ها بسیار موثر بوده است.

وی دانش آموزان بر‌تر را از آینده سازان کشور خواند و افزود: این دانش آموزان باید خود را برای افتخار آفرینی و قبول مسئولیت در آینده برای توسعه و پیشرفت کشور آماده کنند.

مسرور با بیان اینکه توجه به نظام آموزشی در کشور ضروری است از آمادگی این سازمان برای کمک به توسعه آموزشی منطقه خبر داد و اظهار کرد: در کشورهای توسعه یافته به مدارس و نظام آموزشی بسیار توجه می‌شود چرا که می‌دانند افرادی که در بخشهای مختلف به کار مشغول خواهند شد از نظام آموزشی و مدارس می‌گذرند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص ماموریت‌های مختلف سازمان متبوع خود تاکید کرد: سازمان منطقه آزاد انزلی تنها یک سازمان اقتصادی نیست و بر اساس ماموریت خود و قانون مناطق آزاد در همه حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، زیرساختی، گردشگری، بهداشت و سلامت در حال فعالیت و خدمات رسانی و انجام طرح‌های توسعه‌ای است.

وی زیرساخت مناسب و امکانات را از جمله موارد مهم مورد نیاز برای توسعه علمی گیلان عنوان و خاطرنشان کرد: سازمان منطقه آزاد انزلی بر اساس قانون و تفاهمنامه‌های منعقده به به آموزش و پرورش، بهداشت و توسعه زیرساختهای منطقه کمک می‌کند.

مسرور افزود: ما هنوز در استان روی نیازهای اولیه حوزه آموزش و پرورش مشکل و کمبود داریم و برای برطرف کردن این کاستی‌ها همه دستگاههای دولتی باید به این حوزه کمک کنند.

وی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد انزلی امسال بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان برای مدارس این منطقه هزینه نموده است، افزود: تا پایان سال این رقم را به سه برابر افزایش خواهیم داد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، دومین موضوع مهمی که باید در آموزش و پرورش به آن توجه شود را آموزش مهارت عنوان کرد و با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته آموزش مهارت را از‌‌ همان ابتدا در مدارس آغاز می‌کنند افزود: در کشور ما آموزش مهارت از دوره‌های بالای آموزشی شروع می‌شود و ما نیز آمادگی داریم طرح آموزش مهارت در سطح ابتدایی در بیش از ۴۰ مدرسه منطقه آزاد را آغاز کنیم.

مسرور توجه به اصول اخلاقی و ارزشهای انسانی از جمله آداب برخود با مردم را از دیگر نکات مهمی خواند که باید از ابتدا در مدارس به آن پرداخته شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در پایان از برنامه این سازمان برای اخذ مجوز برای بورسیه کردن تعدادی از رتبه‌های بر‌تر کنکور گیلان خبر داد.

در این مراسم تجلیل که مقامات استانی و نمایندگان مجلس و دانش آموزان و معلمین و خانواده‌های آنان حضور داشتند از ۱۲۲ نفر برگزیده کنکور دارنده رتبه‌های یک تا سه رقمی کشوری و ۲۲ نفر حائز معدل ۲۰ مدارس مقطع متوسطه استان و ۱۰ نفر دانش آموزان بر‌تر منطقه آزاد انزلی در مجتمع فرهنگیان انزلی تجلیل شد.

آموزش و پرورش کنکور گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا