کد خبر: 303276 A

ایلنا: مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان از هزینه کردن ۸۵ میلیون تومان برای آموزش آتش نشانان فرودگاه کاشان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در کاشان «سید مهدی مجد الاشرافی» در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن کنفرانس آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری این شهر، همچنین از راه‌اندازی مجهز‌ترین ایستگاه آتش نشانی در مسکن مهر کاشان با هزینه بالغ بر ۴۰ میلیارد ریالی خبر داد.

وی گفت: با افتتاح ایستگاه‌های باب الحوائج در منطقه بازار تاریخی کاشان، ایستگاه مسکن مهر و راوند به مناسبت هفتم مهرماه روز آتش نشانی تعداد ایستگاه‌های آتش نشانی کاشان به ۶ ایستگاه افزایش می‌یابد.

 مجد الاشرافی، با اشاره به اینکه استاندارد جهانی برای هر ۵۰ هزار نفر استقرار یک ایستگاه آتش نشانی است، گفت: تعداد ۶ ایستگاه آتش نشانی کاشان با توجه به جمعیت حدود ۳۵۰ هزار نفری آن به استاندارد جهانی نزدیک می‌شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان اظهار کرد: این سازمان علاوه بر توسعه ایستگاه‌ها در بحث خرید تجهیزات و نیروی انسانی نیز روزآمد و دارای ترکیب نیروی جوان و پویا شده است.

وی، اشتغال ورزشکاران ملی پوش در این سازمان را از دلایل داشتن نیروی جوان و پویای این سازمان دانست و گفت: در بحث آموزش تخصصی نیز تعداد ۱۵ نیرو برای استقرار در فرودگاه کاشان با ۸۵۰ میلیون ریال هزینه آموزش‌ها لازم را گذرانده‌اند.

مجدالاشرافی، برگزاری دوره‌های آموزشی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان برای اقشار مختلف شهروندان این شهرستان از مهد تا دانشگاه را یادآورشد و گفت: آمورش داوطلبین در مدارس، مساجد، حسینیه‌ها و هیات‌های مذهبی با توجه به حضور فراگیر مردم در این اماکن انجام شده است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، برگزاری دوره آموزشی داوطلبانه برای رانندگان تاکسی در کاشان به عنوان نیروهای افتخاری سازمان را خاطرنشان کرد و گفت: تاکسی‌های این شهرستان نیز مجهز به کپسول آتش نشانی می‌شود.

مجدالاشرافی با اشاره به اینکه سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری کاشان در دو گروه کارگروه کشوری حضوری فعال دارد گفت: با عضویت این سازمان در ۲ کارگروه امور رفاهی پرسنل و خیرین امداد و نجات فعالیت‌های چشمگیری انجام شده است.

وی، با اشاره تدوین آیین نامه کارگروه امور رفاهی پرسنل افزود: کارگروه خیرین امداد و نجات نیز با توجه به اقدام ۲ خیر کاشانی در اهدای زمین برای ساخت ایستگاه آتش نشانی در دو منطقه لتحر و میدان عامریه کاشان تاسیس شد تا انسجام و تمرکز کمک‌های خیریناین حوزه را در کل کشور مدیریت و برنامه ریزی کند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، حضور سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان در فراکسیون سازمان آتش نشانی استان اصفهان را یادآورشد و گفت: تمام مباحث آموزشی در شهرستان‌ها با محوریت کاشان انجام می‌شود.

وی از ۳۳۰ مورد تماس تلفنی روزانه به سازمان آتش نشانی کاشان خبرداد و گفت: ازاین تعداد ۳۰۰ مورد تماس تلفنی مزاحم بوده است.

وی آمار حرایق ۵ ماهه سال ۹۳ شهرستان کاشان را ۳۳۱ مورد و حوادث ۳۹۴ مورد اعلام کرد و گفت: در ۵ ماهه سال ۹۴ حرایق ۳۴۱ و حوادث ۴۳۷ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ده درصد رشد داشته است.

شایان ذکراست نخستین دوره آموزشی آتش نشانی و ایمنی ویژه اصحاب رسانه و خبرنگاران کاشانی با حضور محمدرضا گلزارمشاور مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان با ارائه توضیحات کامل به صورت تئوری و عملی در محل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری این شهرستان برگزار شد و در پایان با اهدای کپسول آتش نشانی از خبرنگاران تقدیر شد.

سازمان آتش نشانی شهرداری کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا