کد خبر: 303617 A

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان خبر داد

ایلنا: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان با اشاره به وجود ۱۱۷ واحد صنعتی فعال و نیمه فعال در شهرک صنعتی لوشان، گفت: این شهرک از موقعیت استراتژیکی برخوردار است.

به گزارش ایلنا، طهمورث لاهوتی اشکوری در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی لوشان و وضعیت زیر ساختی آن درخصوص جایگاه و اهمیت شهرک‌های صنعتی بعنوان یکی از بازوان اصلی چرخه صنعت، تولید و اشتغال در کشور، اظهار داشت: احداث شهرک‌های صنعتی پیش قراول توسعه، عمران و آبادانی بوده و کشور را برای تکیه بر تولید داخلی و خودکفایی آماده می‌کند.

وی با بیان اینکه یکی از شهرک‌های صنعتی مادر در گیلان، شهرک صنعتی لوشان می‌باشد که با دارا بودن بیش از ۱۱۷ واحد صنعتی فعال و نیمه فعال، نقش تعیین کننده‌ای در صنعت، تولید و اشتغال استان داشته است، افزود: شهرک صنعتی لوشان به علت قرارگیری در مجاورت آزادراه قزوین – رشت و راه آهن، موقعیت استراتژیکی دارد که با راه اندازی خط ریلی می‌تواند در تجارت نقش سازنده‌ای داشته باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در خصوص مشکلات واحدهای صنعتی مستقر در این شهرک بیان داشت: واحدهای تولیدی متناسب با نوع تولیدات و محصولاتی که دارند، با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند که اهم مشکلات آن‌ها را می‌توان به دغدغه سرمایه در گردش، مشکلات نقدینگی، بدهی‌ها و معوقات و نیاز مبرم به تسهیلات، نوسانات ارز و به هم ریختن معادلات تجاری برخی واحدهای تولیدی و نبود بازار مناسب برای فروش محصولات، اشاره نمود.

لاهوتی اشکوری در خصوص وضعیت عرضه محصولات تولیدی و صنعتی شهرک صنعتی لوشان در داخل و خارج از کشور، اذعان نمود: خوشبختانه واحدهای شاخص و ممتازی در شهرک صنعتی لوشان فعالیت می‌کنند که برخی از این واحد‌ها در سطح استان و حتی کشور در صنعت و تولید حرفی برای گفتن دارند و برخی از واحدهای تولیدی، محصولاتشان را به خارج از کشور عرضه می‌کنند این مهم نشان دهنده صنعت پویا و فعال این شهرستان می‌باشد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان در خصوص اقدامات صورت گرفته در شهرک صنعتی لوشان، عنوان کرد: شهرک صنعتی لوشان یکی از شهرک‌های مهم، قدیمی و با سابقه گیلان است که شرکت‌های معتبر و توانمندی در آن استقرار دارند و به طور طبع فعالیت در چنین شهرک وسیع و مهمی، کار ارزشمند و خطیری‌ست.

وی گفت: خرید ماشین آتش نشانی جهت اطفاء حریق، پروژه لکه گیری آسفالت مسیرهای شهرک، رنگ آمیزی جداول و زیباسازی و مواردی از این دست با اعتباری بالغ بر۵۰۰ میلیون ریال، از جمله اقدامات صورت گرفته برای شهرک صنعتی لوشان در طول یک سال گذشته بوده است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در پایان به تشریح اقدامات صورت گرفته برای کاهش آلایندگی واحدهای تولیدی و صنعتی و همچنین ساماندهی پساب‌های صنعتی این شهرک پرداخت و اظهار کرد: شهرک صنعتی لوشان درواقع شهرک شیمیایی استان می‌باشد و برای ساماندهی پساب‌های صنعتی، تصفیه خانه فاضلاب مرکزی لوشان با هزینه‌ای معادل ۱۱ میلیارد ریال در سال ۸۸ با ظرفیت ۵۰۰ متر مکعب فاضلاب با سیستم تلفیقی (هوازی و بی‌هوازی) جهت پذیرش پساب واحد‌های صنعتی احداث و افتتاح شد.

شهرک های صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا