کد خبر: 304220 A

استاندارفارس

ایلنا: استاندارفارس تقویت احزاب را وظیفه و اولویت دولت تدبیر و امید به ویژه وزارت کشور دانست وافزود: برای ایجاد جامعه‌ای مترقی و توسعه یافته باید تابوی فعالیت حزبی در جامعه شکسته شود.

به گزارش خبرنگارایلنا از شیراز، سید محمد علی افشانی در جلسه مشترک فعالان سیاسی استان با معاون سیاسی وزیر کشور، بسیاری از مشکلات موجود در کشور را محصول فقدان احزاب قدرتمند دانست و ادامه داد: اگر بتوان احزاب شناسنامه‌دار را تقویت کرد، مردم انتخاب‌های درستی انجام خواهند داد و آنگاه احزاب نیز در برابر این انتخاب پاسخگو خواهند بود.

استاندار فارس از حزب به عنوان یک احساس مسئولیت اجتماعی یاد کرد و افزود: اگر احزاب قدرتمند وجود داشته باشد افراد می‌توانند جهت مشارکت در برنامه‌های کشور بر اساس احساس مسئولیت از‌‌ همان دوران نوجوانی وارد حزب شوند.

وی گفت: حمایت و تقویت از احزاب یک وظیفه دینی، ملی و اجتماعی بوده و باید آنچه را که در توان داریم در این راه به کار بگیریم.

استاندار فارس بر واگذاری امور به مردم تاکید کرد و گفت: اگر امور را به خود مردم واگذار کنیم و نهادهای اجتماعی غیردولتی را تقویت کنیم دیگر نباید نگران چالش‌های فرارو باشیم.

افشانی افزود: باید به مردم اعتماد کنیم و هیچگاه نباید خود را از مردم عاقل‌تر و فهیم‌تر بدانیم، اگر این چنین شد‌‌ همان جا ایستگاه خطر خواهد بود.

استاندار فارس بیان کرد: باید سعی کنیم تا نسبت به یکدیگر بیشتر خوش‌بین باشیم و شکاف عظیمی را که در کشور وجود دارد کم کنیم ضمن اینکه باید بر اصول خود محکم بایستیم.

وی یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی کشور را میزان قدرت انتخاب افراد در جامعه دانست و اظهار کرد: بر اساس همین قدرت انتخاب، انتخابات ایران مبنایی برای دنیاست و در سال ۹۲ نیز این چنین شد و شش کشور قدرتمند دنیا حق مسلم ملت ایران را به رسمیت شناختند.

استاندار فارس افزود: ما به عنوان دستگاه اجرایی وظیفه اجرای قانون و رعایت حقوق همه ذینفعان انتخابات را بر عهده داریم و در این راه همه تلاش خود را به کار خواهیم بست.

افشانی گفت: معیار کار ما قانون است و اگر مبنای قضاوت در مورد دیگران را قانون قرار دهیم همه مسائل حل خواهد شد.

وی ادامه داد: انتظار این است که افرادی که در انتخابات دخیل هستند به گونه‌ای رفتار کنند که سلائق مختلف در انتخابات نیروی کارآمد داشته باشند.

استاندار فارس افزود: اگر جامعه از افراد دارای صلاحیت محروم شود به آنجامعه ظلم روا داشته شده است.

سید محمد علی افشانی
نرم افزار موبایل ایلنا