کد خبر: 304258 A

امام جمعه کاشان

ایلنا: نماینده ولی‌فقیه در کاشان با اشاره به بازتاب مرگ مظلومانه آیلان کودک سه ساله سوری گفت: این طفل سه ساله سندی برای افشای ماهیت خبیث و کثیف مدعیان حقوق بشر بود که با تأسیس داعش میلیون‌ها انسان را از کشور و کاشانه خود به سوی کوه‌ها و دریا‌ها آواره ساختند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان آیت‌الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان با گرامیداشت ۱۷ شهریور سالروز شهادت چندین هزار نفر از مردم انقلابی ایران اسلامی توسط دژخیمان شاه اظهار کرد: در حالی که رژیم پهلوی آمار شهدا را ۵۸ نفر و تعداد مجروحان این حادثه تلخ را ۲۰۵ نفر اعلام کرد اما بر اساس منابع معتبر آمار شهدای جمعه خونین ۱۷ شهریور بیش از ۴ هزار نفر تخمین زده می‌شود.

وی با تشریح چگونگی روی دادن حادثه تلخ جمعه سیاه خاطرنشان کرد: هدف از ذکر این حوادث تنها نقل تاریخ نیست بلکه نوعی یادآوری به ملت به خصوص جوانان و نسل جدید، احزاب و گروه‌های سیاسی و برخی مدیران است که بدانیم در گذشته در چه وضعیتی قرار داشتیم، چه کسانی بر ملت مسلط بوده‌اند و برای تشکیل حکومت اسلامی چه خون‌هایی ریخته شده است.

امام جمعه کاشان تصریح کرد: نباید با انقلاب کاسبی و معامله کنیم و فکر کنیم صندلی‌ها، می‌ز‌ها و پست‌ها ما غنیمت است بلکه باید بدانیم که اینجایگاه‌ها و مناصب امانتی از جانب شهداست.

نمازی همچنین با گرامیداشت ۱۹ شهریور سالروز ارتحال آیت‌الله طالقانی عنوان کرد: مرحوم طالقانی ابتدا سه سال در سال ۴۶ توسط رژیم پهلوی محکوم به زندان شد سپس به مدت سه سال در زابل و پس از آن در بافت کرمان در بد‌ترین شرایط دوران تبعید را سپری کرد و در ‌‌نهایت در سال ۵۴ به مدت ۱۰ سال به زندان محکوم شد.

وی همچنین با یادآوری پیام تسلیت امام راحل در پی گذشت نخستین امام جمعه تهران گفت: امام در پیام خود مرحوم طالقانی را به منزله ابوذر دانسته و زبان گویای این مبارز انقلابی را به شمشیر مالک اش‌تر تشبیه می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در کاشان همچنین با اشاره به دیدار هزاران نفر از اقشار مختلف با مقام معظم رهبری بیان کرد: معظم‌له در این دیدار تکلیف سه جایگاه دولت و ملت، آمریکا و رژیم صهیونیستی را مشخص کردند.

نمازی تأکید کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود سه عامل مقابله با دشمنی‌های پایان‌ناپذیر شیطان بزرگ را سه عنصر اقتصاد قوی و مقاوم، توسعه روزافزون علمی جوانان در حوزه‌ها و دانشگاه و مسلح شدن به سلاح علم، پاکی و تقوا و نیز حفظ و تقویت روحیه انقلابی‌گری به خصوص در جوانان عنوان کردند.

وی همچنین به فرمایشات مقام معظم رهبری در این دیدار در خصوص آمریکا اشاره و عنوان کرد: با توجه به بسته شدن پرونده برجام معظم‌له فرمودند که وزیر امور خارجه دیگر مجاز نیست با وزیر امور خارجه آمریکا مکالمه تلفنی داشته باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اصرار فراوان جان کری برای تماس با وزیر امور خارجه ایران عنوان کرد: با توجه به هشدار معظم رهبری وزیر امور خارجه کشورمان به کری اعلام کرده که من مجاز به صحبت نیستم.

نمازی افزود: با وجود تلاش زیاد جان کری برای صحبت با حداقل نماینده‌ای از جانب وزارت خارجه جمهوری اسلامی، وزیر امور خارجه کشورمان این خواسته را نیز نپذیرفته است.

وی همچنین با اشاره به ادعای برخی صهیونیست‌ها مبنی بر اینکه با توجه به نتایج مذاکرات هسته‌ای، ۲۵ سال از دغدغه ایران آسوده شده‌ایم گفت: معظم‌له در این خصوص فرمودند که «ما به آن‌ها می‌گوییم شما ۲۵ سال آینده را، اصولاً نخواهید دید و به‌ فضل الهی، چیزی به‌ نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت».

امام جمعه کاشان به بازتاب سخنان روشنگرانه مقام معظم رهبری در رسانه‌های صهیونیستی اشاره کرد و افزود: رادیو اسرائیل در گزارشی تأکید کرد که رهبر ایران بدون بمب هم اسرائیل را نابود می‌کند و با سیاست‌هایی که جمهوری اسلامی در پیش گرفته نگرش ضداسرائیلی را گسترش داده و به دنبال انزوای اسرائیل است.

نمازی اضافه کرد: این گزارش تأکید می‌کند که ایران به دنبال این است که نظریه عمومی را در جهان به وجود آورد که اسرائیل مستحق مرگ است.

وی همچنین با تأکید بر تأثیر فرمایشات مقام معظم رهبری بر افکار عمومی ملت‌های دنیا گفت: در لندن ۱۰۰ هزار نفر از اتباع انگلیسی و غیرانگلیسی با امضای طوماری از دولت کامرون درخواست کردند اجازه ورود به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به عنوان عنصری ضدبشری و جنگجو را نداده و در صورت ورود به لندن او را دستگیر کنند.

امام جمعه کاشان در بخش پایانی خطبه‌ها مرگ مظلومانه آیلان کودک سه ساله سوری را موجب عزادار شدن وجدان بشریت دانست و یادآور شد: این طفل سه ساله سندی برای افشای ماهیت خبیث و کثیف مدعیان حقوق بشر بود که با تأسیس داعش میلیون‌ها انسان را از کشور و کاشانه خود به سوی کوه‌ها و دریا‌ها آواره ساختند.

نمازی با اشاره به بازتاب مرگ مظلومانه آیلان کودک سه ساله سوری در رسانه‌های جهان تأکید کرد: این طفل سه ساله قهرمان رسوایی کشورهای غربی مدعی حقوق بشر محسوب می‌شود.

امام جمعه کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا