کد خبر: 304923 A

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با ایلنا

ایلنا: نماینده مردم رشت در مجلس گفت: یقینا وحدت بین مردم و پیروی از ولایت فقیه موجب پیروزی جمهوری اسلامی ایران در جنگ 8 ساله تحمیلی شد.

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در رشت، با اشاره به قرار گرفتن در آستانه هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: مردم ولایت‌مدار ایران در طول تاریخ همواره ثابت کرده‌اند که پشتیبان نظام جمهوری اسلامی هستند.

وی دفاع مقدس را از افتخارات بزرگ جمهوری اسلامی دانست و افزود: قطعا نسل‌های پس از جنگ به این تاریخ پر افتخار می‌بالند.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه انقلاب اسلامی در نخستین سال‌های حیات خود با جنگی سخت و تحمیلی مواجه شد، خاطرنشان کرد: با وجود فشارهای سنگین سیاسی و تحریم‌های ناجوانمردانه دشمنان، ملت شریف ایران توانستند 8 سال مقاومت کنند و در نهایت به پیروزی دست یابند.

وی تاریخ انقلاب اسلامی ایران را تاریخی سراسر افتخار خواند و گفت: هر شهید و رزمنده جنگ سند افتخاری برای این مرز و بوم محسوب می‌شود.

این رزمنده جنگ تحمیلی با تاکید بر اینکه هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای بازگو کردن خاطرات جنگ تحمیلی است، تصریح کرد: صدا و سیما و سایر رسانه‌ها باید ارزش‌های دفاع مقدس را برای نسلی که جنگ را ندیده‌اند و لمس نکرده‌اند به خوبی تبیین کنند.

وی به تلاش دشمنان برای ضربه زدن به انقلاب از روش‌های مختلف همچون تحریم و ترور اشاره کرد و افزود:  نسل امروز انفجار حزب جمهوری اسلامی را فقط در تاریخ خوانده‌اند و ضرورت دارد که این‌گونه مسائل به نحوی برای این نسل  روایت شود که معنی ایثار و مقاومت در هشت سال دفاع مقدس را درک کنند.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه هنوز به بخش‌های زیادی از تاریخ دفاع مقدس پرداخته نشده است، یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران توانسته است در جنگ‌های منظم، نامنظم و جنگ‌های کلاسیک برای مردم جهان الگو باشد و اراده قوی مردم ولایت‌مدار کشور موجب شد که بتوانیم در شرایط سخت جنگ سربلند شویم.

وی ادامه داد: بنده خودم در تمامی سال‌های جنگ در عرصه بوده‌ام و خاطرات تلخ و شیرینی از جنگ دارم که هنوز در ذهن و خاطرم باقی است.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه در زمان جنگ گاهی از داشتن امکانات هر چند کوچک مانند گلوله، مهمات و جاده و .... محروم بودیم، افزود: با وجود همه این سختی‌ها با توکل بر خدا، وحدت و همدلی مردم و پیروی از رهبری توانستیم به پیروزی برسیم.

نماینده مردم رشت در مجلس، اراده رزمندگان و شب زنده‌داری آنها را از دیگر رمزهای پیروزی در جنگ تحمیلی دانست و اظهار کرد: یقینا وحدت بین مردم و پیروی از ولایت فقیه موجب پیروزی جمهوری اسلامی ایران در جنگ 8 ساله تحمیلی شد.

وی در پایان گفت: پیشاپیش هفته دفاع مقدس را به تمامی مردم دلسوز ، مهربان ، همیشه در صحنه و انقلاب دوست جمهوری اسلامی ایران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

جبار کوچکی‌نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا