کد خبر: 304927 A

استاندار استان

ایلنا: استاندار گیلان گفت: نرخ رشد تورم ۱۲ ماهه منتهی به مرداد امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در گیلان حدود ۹ درصد کاهش یافت.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی در آیین افتتاح نمایشگاه عرضه مستقیم کالا پاییزه در رشت از کاهش نرخ تورم در استان خبر داد و افزود: نرخ رشد تورم ۱۲ ماهه منتهی به مرداد ماه امسال نسبت به نرخ ۱۲ ماهه منتهی به مرداد سال گذشته در گیلان حدود ۹ درصد و در کشور ۸.۵ درصد کاهش یافته است.

وی در ادامه با بیان اینکه این نرخ در مرداد سال گذشته در گیلان ۲۰.۷ درصد و در کشور  ۲۲.۳ درصد است، اظهار داشت: نرخ رشد تورم ۱۲ ماهه منتهی به مرداد ماه در گیلان براساس گزارش مرکز آمار ۱۱.۹ درصد است که حدود ۲ درصد از نرخ کشوری (۱۳.۸) کمتر است.

نجفی تصریح کرد: گیلان در بین استان‌های کشور جایگاه دهم کمترین نرخ تورم را دارا است واین آمار به این معنی است که ارزش پول مردم افزایش یافته است.

استاندار گیلان همچنین از برپایی نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در شهرستان‌های رشت و لاهیجان خبر داد و بیان داشت: در این نمایشگاه‌ها تعداد ۴۲۴ غرفه کالاهایی نظیر لوازم التحریر، پوشاک، کیف و کفش، مواد غذایی و پروتئینی را با تخفیف ۱۰ تا ۱۵ درصد تا تاریخ ۳۰ شهریور ماه به گیلانیان عزیز عرضه خواهد داشت.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه تعداد ۵۵۸ واحد صنفی در استان فروشهای فوق‌العاده خواهند داشت، افزود: بصورت همزمان طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس با مشارکت بازرسان اتاقهای اصناف شهرستانهای استان، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی در سراسر استان در حال اجراست.

تورم
نرم افزار موبایل ایلنا