کد خبر: 304935 A

ایلنا: فرماندار فریدونکنار از برگزاری همایش فرماندهان دوران دفاع مقدس شمال کشور در فریدونکنار برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از فریدونکنار؛ مهرداد ابراهیمی عصر یکشنبه در نشست هماهنگی برگزاری مراسم بازسازی واقعه غدیر در فرمانداری این شهرستان، اظهار داشت: فرماندهان و سرداران استان‌های شمالی کشور در این همایش حضور دارند و یادگاران و راویان اقصی نقاط کشور نیز در این جمع حاضر می‌شوند.

وی با بیان اینکه در ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ رژیم عراق با حمایت استکبار جهانی جنگ را به جمهوری اسلامی تحمیل کرد، افزود: بیش از ۵۰ کشور جهان در این حمله نظامی به صدام حسین و رژیم بعث کمک کردند و حمایت‌های همه جانبه دنیای استکبار پشتوانه عراقی‌ها در این نبرد نابرابر بود.

فرماندار شهرستان فریدونکنار جلوگیری از روحیه انقلابی و ساقط کردن جمهوری اسلامی را از اهداف محوری جنگ تحمیلی توسط استکبار دانست و تصریح کرد: نیروهای مردمی نقش بسیار موثری در دفاع از میهن داشتند و حضور اقشار مختلف جامعه در جبهه‌ها یکی از دلایلی بود که موجب شد تا صدام حسین آرزوی نابودی ایران را با خود به گور ببرد.

فرماندار فریدونکنار برگزاری اردوهای راهیان نور را برای کشور مفید دانست و افزود: راهیان نور راهی برای عبرت آموزی، بازسازی و یادآوری رشادت‌های دلیرمردان جبهه‌های حق علیه باطل است.

وی با تاکید بر اینکه نسل امروز به صورت مستمر به یادآوری رشادت‌ها و ایثارگری‌های دفاع مقدس نیاز مبرم دارند، گفت: تشییع شهدای غواص موجب شد فرهنگ ایثار و شهادت در مناطق مختلف ترویج و تقویت شود و هنوز می‌توان تغییرات و حس و حال تازگی بسیاری از جوانان و نوجوانان فریدونکنار را از فضای همراهی با شهدای خط شکن غواص در شهر لمس کرد.

ابراهیمی با بیان اینکه هم اکنون لازم است افراد تاثیرگذار بیش از پیش به اردوهای راهیان نور اعزام شوند، تصریح کرد: علاوه بر اعزام‌های همیشگی، نسبت به اعزام افراد تاثیرگذار و فرهیخته در عرصه‌های گوناگون به مناطق عملیاتی مختلف اقدام کرد.

وی درباره نشست هماهنگی مراسم بازسازی واقعه غدیر ضمن تاکید بر اهمیت موضوع، خواستار همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی برای تحقق برنامه‌های این مراسم در فریدونکنار شد و ادامه داد: بازسازی واقعه غدیر بسیار حائز اهمیت است و باید به گونه‌ای عمل کرد که اجرای آن موجب وحدت مسلمانان شود.

فرماندار شهرستان فریدونکنار با اشاره به اینکه داعش و انواع گروه‌های تکفیری و سلفی‌گری به دنبال تفرقه افکنی میان شیعه و سنی هستند، گفت: برگزاری مراسم بازسازی واقعه غدیر باید با حساسیت خاص به دنبال تقویت وحدت باشد.

ابراهیمی خواستار استفاده از ظرفیت ارزش‌های دفاع مقدس در ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی در منطقه شد و تصریح کرد: برگزاری مانور جنگی در روستای ازباران، برگزاری مانور دریایی با محوریت فرماندهی مرزبانی دریابانی استان، اجرای جشنواره عکس جبهه‌ها و خاطره گویی یادگاران جنگ از جمله برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شهرستان ساحلی و توریستی فریدونکنار است.

دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا