کد خبر: 305055 A

استاندار قم در پاسخ به ایلنا

ایلنا: استاندار قم با بیان اینکه هنوز مکان جدیدی برای موزه استان در نظر نگرفته‌ایم، از پیگیری و بررسی جابجایی آن به مکان جدید خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، سیدمهدی صادقی، پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از بخش‌های مختلف موزه آستان مقدسه حضرت معصومه در پاسخ به سؤال ایلنا که آیا می‌خواهید مکان خاصی برای موزه جدید قم در نظر بگیرید؟ گفت: نه! الان که فی البداهه نمی‌توانیم چیزی بگوییم؛ باید بررسی و پیگیری کنیم تا این اتفاق بیافتد.

صادقی در در جمع خبرنگاران، در پاسخ به این سؤال که بازدید از موزه قم چطور بود؟ اظهار کرد: خیلی خوب بود؛ واقعا باعث افتخار و تعجب است؛ اینجا مجموعه‌ای از آن چیزهایی که فکر می‌کنم نشان از تمدن و تاریخ و فرهنگ این کشور است را می‌بینیم.

وی اضافه کرد: جالب است که به قول فرمایش مسئول عزیز در موزه آستانه مقدسه حضرت معصومه (س)، می‌تواند بخش‌های تخصصی موزه، در ابعاد مختلف، از همین موزه اختصاص پیدا کند؛ به نظرم خیلی جالب بود.

صادقی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه، با توجه به ظرفیت‌های بسیار زیاد تاریخی و باستانی قم، از جمله وجود ۱۴هزار قطعه کشف شده تاریخی که به علت نبود بودجه‌های کافی، در زیرزمین‌های غیر استاندارد میراث فرهنگی نگه داری می‌شوند، برنامه‌ای برای ایجاد موزه‌های جدید در قم ندارید؟ گفت: حالا مطلع شدیم و حتما باید این کار را انجام داد.

استاندار قم با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که وظیفه ماست، حفظ و نگاه داشت فرهنگ و تمدنی است که ما از گذشته ملی و اسلامی خودمان داشتیم، گفت: به نظر می‌رسد هم در جهت احداث و راه‌اندازی موزه‌ها که نشان دهنده تاریخ گذشتگان ما هست و همچنین نحوه نگهداری آن‌ها به صورت کاملا تخصصی و با تکنیک امروزی که به نظرم مهم است، باید توجه کافی صورت گیرد.

صادقی در پاسخ به این سؤال که آیا در هفته میراث فرهنگی که از اول مهر آغاز می‌شود، برنامه‌ای برای بازدید از دیگر ظرفیت‌های باستانی استان و در مرحله بعد تخصیص بودجه‌های خاص به آن‌ها را دارید؟ گفت: اگر نتوانیم ببینیم، حتما توجه می‌کنیم.

موزه قم
نرم افزار موبایل ایلنا