کد خبر: 305062 A

ایلنا: همایش بزرگ انجمن صنعت پخش گیلان با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، علی منتظری در این همایش با بیان اینکه امروزه اهمیت شرکت‌های پخش بر کسی پوشیده نیست، اظهارکرد: یکی از مهمترین مواردی که مورد تمرکز ما در سازمان صنعت، معدن و تجارت قرار دارد، ارتقاء عملکرد شرکت‌های پخش است.

وی نقش نظام تامین و توزیع کالا را در کشور بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: کالا باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست مشتریان برسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با تاکید بر اینکه شرکت‌های پخش باید در کنار واحدهای تولیدی باشند، عنوان کرد: این امر رضایت مصرف‌کنندگان را به دنبال دارد.

وی به صادر شدن محصولات 40 واحد صنعتی گیلان اشاره کرد و گفت: این عدد بسیار کم است و با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان می‌توان این میزان را در آینده نزدیک به 500 واحد افزایش داد.

در ادامه عضو هیئت مدیره انجمن شرکت‌های صنعت پخش ایران و مدیر عامل شرکت پخش افق داروی پارس به تاثیر قابل توجه شرکت‌های توزیع کالا بر کاهش هزینه‌ها اشاره کرد و افزود: شرکت‌های پخش برای کاهش هزینه‌ها باید تکنولوژی خود را روز به روز ارتقاء دهند.

سهراب کارگر با اشاره به اینکه بسیاری از شرکت‌های پخش در سال 90 سود کردند اما در نیمه دوم سال دچار رکود شدند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر اولین گام ما کنترل هزینه است.

وی بر لزوم تلاش برای افزایش بهره‌وری تاکید کرد و گفت: در صورت توجه به این اصول مهم قطعا در آینده بسیار نزدیک شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی در صنعت پخش کشور خواهیم بود.

دبیر انجمن شرکت‌های صنعت پخش گیلان نیز گفت: این همایش بهانه‌ای بود برای اینکه فعالان در حوزه صنعت پخش گردهم جمع شوند و تبادل اندیشه کنند.

حسین کوچک با بیان اینکه به عقیده من عملکرد انجمن شرکت‌های صنعت پخش گیلان به مراتب بهتر از سایر استان‌های کشور است،اظهار کرد: برای هرچه بهتر شدن این وضعیت به همدلی و همفکری بیشتری نیاز داریم.

وی بر لزوم اعتماد به اعضای انجمن تاکید کرد و گفت: فرهیختگان و بزرگانی در این انجمن فعالیت دارند که پیگیر مسائل آموزشی و بهبود عملکرد هستند و همه باید در این راه همراه و همدل باشیم.

صنعت پخش
نرم افزار موبایل ایلنا