کد خبر: 305088 A

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد

ایلنا: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد از تشکیل ۳۰ شورای برنامه‌ریزی بخش و فرابخش برای تدوین برنامه ششم توسعه در سطح کشور خبر داد و گفت: جمع‌بندی این شورا‌ها در ستاد تلفیق ارائه خواهد شد.

به گزارش ایلنا از یزد، حمیدرضا نصیری‌زاده صبح امروز در نشست آموزشی تبیین مراحل تهیه، تدوین و تصویب برنامه ششم توسعه کشور که باحضور مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در محل سازمان مدیریت برگزار شد، با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه در سال‌جاری گفت: این انتظار در تدوین برنامه ششم وجود دارد تا همه آحاد جامعه از تصمیم دولت در این برنامه اطلاع یابند تا پیشرفت برنامه ششم در جامعه محسوس باشد.

وی افزود: سرمایه کشور، نیروی انسانی با کیفیت و خلاق است و امیداست در تدوین برنامه ششم از نظرات نخبگان و صاحب‌نظران و دست‌اندرکاران بهره لازم گرفته شود.

نصیری‌زاده اضافه کرد که کارگروه‌های تخصصی برای ارائه پیشنهادات جهت تدوین در برنامه ششم استان تشکیل خواهد شد و سازمان مدیریت رویکردی مشارکت جویانه در تدوین پیشنهادات پیش خواهد گرفت.

این عضو ستاد تدوین برنامه ششم توسعه اضافه کرد که سازمان مدیریت ۳۰ شورای برنامه‌ریزی در سطوح عالی برای تدوین برنامه ششم تشکیل داده که نتایج بررسی‌های کار‌شناسانه آنان به ستاد تلفیق برنامه ششم ارائه می‌شود.

وی با اشاره به ابلاغ سند چشم انداز ۱۴۰۴ در سال ۱۳۸۴ بیان داشت: اکنون در نیمه راه سند هستیم و باید بررسی شود وضعیت کشور نسبت به سال آغاز حرکت به سمت چشم‌انداز، چه روندی را طی کرده است.

حمیدرضا نصیری‌زاده گفت: کشورهای منطقه در مدت ۱۰ سال گذشته برنامه‌های توسعه‌ای خود را بطور منظم پیش برده‌اند و رقابت با آنان برای دستیابی به اهداف ۱۴۰۴ به همت ملی نیاز دارد.

رئیس سازمان سپس با بررسی شرایط سال‌های گذشته کشور، گفت: تلاش دولت بر این است تا همزمان با تحولات مثبت در حوزه خارجی و سیاست‌های اقتصادی مناسب، وضعیت اقتصادی کشور را از رکود خارج کند.

وی با اشاره به توافق هسته‌ای انجام شده میان ایران و ۵+۱ تاکید کرد که امیدواری مردم نسبت به بهبود شرایط، آرامش بازار را رقم زده است.

عضو شورای برنامه‌ریزی نظام تامین منابع مالی ستاد تدوین برنامه ششم، بهره‌وری را یکی از مسائل مهم کشور عنوان کرد که در همه برنامه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد چراکه ارتقای این شاخص عامل مهمی در بهبود شرایط جامعه است.

وی گفت: بهره‌وری کل عوامل تولید طی سال‌های ۸۸ تا ۹۲ از ۳+ درصد به ۱۰- درصد تقلیل یافته و از سال ۹۲ روند افزایشی پیش گرفته است.

این نشست به مدت ۴ ساعت ادامه داشت و مدیران دستگاه‌های اجرایی به بیان نقطه نظرات خود درخصوص دستور جلسه پرداختند.

برنامه ششم توسعه
نرم افزار موبایل ایلنا