کد خبر: 305099 A

مدیرکل تأمین اجتماعی استان

ایلنا: مدیرکل تأمین اجتماعی استان قم، از بیمه شدن ۱۴ هزار کارگر ساختمانی در قم خبر داد و گفت: با اتخاذ تدابیر مناسب و اخذ سهمیه‌های مورد نیاز تا پایان امسال تمام کارگران ساختمانی قم بیمه تامین اجتماعی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از قم، سیدمجتبی موسوی با حضور در دفتر سیدمهدی صادقی استاندار قم، با وی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

استاندار قم در این دیدار، تعامل متقابل دستگاههای اجرایی استان را ضامن خدمت رسانی مناسب به مردم عنوان کرد و افزود: تعامل بیشتر ادارات با هم منشا خدمات بهتر و اثرگذار‌تر در استان است.

وی با بیان اینکه هرگونه حمایت از تولید قم در راستای منافع ملی است تصریح کرد: باید با اتخاذ تدبیر مناسب از سدّ مشکلات کنونی عبور کرد.

صادقی در بخش دیگری از سخنان خود اصناف را مشاوران امین دستگاههای استان ذکر کرد و اظهار داشت: با یاری گرفتن از اتحادیه‌ها و اصناف می‌توان بسیاری از مسائل صنفی استان را مدیریت کرد.

وی گفت: خدمات الکترونیک باعث شفافیت در خدمت رسانی به مردم شده و گسترش آن، رضایت مردمی را به دنبال خواهد داشت.

استاندار قم از مدیرکل تامین اجتماعی قم خواست در اجرای بیمه کارگران ساختمانی و بیمه قالیبافان تعامل بیشتری با ذینفعان داشته باشد.

*زیرساخت خدمات الکترونیک تأمین اجتماعی قم آماده است

مدیرکل تامین اجتماعی قم نیز در این دیدار با بیان اینکه در حال حاضر با آماده شدن زیرساختهای لازم ۱۲ خدمت بیمه‌ای بصورت الکترونیک در قم ارائه می‌شود گفت: ارائه خدمات الکترونیک در تامین اجتماعی قم از ۷۰۰ هزار سفر درون شهری کاسته است.

وی افزود: کارکنان تامین اجتماعی استان بسیج شده‌اند تا پایان امسال کلیه احکام مطالباتی کارفرمایان قمی به صورت الکترونیک ابلاغ شود.

سید مجتبی موسوی از تعامل ویژه با کارفرمایان قمی در راستای حمایت از تولید و اشتغال در استان خبر داد و تصریح کرد: دریافت لیست حق بیمه بدون وجه از کارخانجات و کارگاههایی که دارای مشکل نقدینگی هستند با تایید مقامات ذیصلاح استانی در این راستا می‌باشد.

وی تاکید کرد: اداره کل تامین اجتماعی قم تاکنون حدود پنجاه هزار نفر را در قالب بند «و» ماده ۸۰ و معافیت دولت در حمایت از توسعه تولید و اشتغال در قم بیمه نموده است.

موسوی از بیمه شدن ۱۴ هزار کارگر ساختمانی در قم خبر داد و گفت: با اتخاذ تدابیر مناسب و اخذ سهمیه‌های مورد نیاز تا پایان امسال تمام کارگران ساختمانی قم بیمه تامین اجتماعی می‌شوند.

وی بازرسی‌ها از بیمه قالیبافی و صنایع دستی را در قالب «راستی آزمائی» بیمه‌ای عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: کسانی که من غیرحق بیمه قالیبافی و صنایع دستی شده‌اند حذف و متقاضیان جدید که اشتغال واقعی دارند بیمه خواهند شد.

در این دیدار مدیرکل تامین اجتماعی قم گزارش جامع آماری و تحلیلی از وضعیت تامین اجتماعی در استان را به استاندار ارائه کرد.

تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا