کد خبر: 305124 A

فرماندار ماسال

ایلنا: فرماندار ماسال با اشاره به تهدیدات احتمالی از سوی دشمنان نظام جمهوری اسلامی بر لزوم برنامه‌ریزی صحیح و تیزبینانه در حوزه پدافند غیر عامل جهت حفظ زیرساخت‌ها و دفع خطرات احتمالی تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، محمود قاسم‌نژاد امروز در جلسه پدافند غیر عامل شهرستان ماسال که با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان برگزار شد با بیان اینکه همواره دشمنان نظام جمهوری اسلامی به دنبال آسیب زدن به کشور هستند و در این راه از هیچ تهدیدی دریغ نمی‌کنند، گفت: در همین راستا باید با برنامه ریزی صحیح و تیزبینانه در حوزه پدافند غیر عامل، زمینه دفع خطرات و تهدیدهای احتمالی را فراهم کنیم.

وی برگزاری منظم و نهادینه کردن جلسات پدافند غیر عامل را از جمله اقدامات موثر در این راستا ارزیابی کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه در چند سال گذشته در جلسات مکرر سعی شده است اهمیت و ضرورت پدافند غیر عامل برای مسئولان تبیین شود، لازم است در جلسات پیش رو به صورت جزئی‌تر و کاربردی به ارائه راهکار در این زمینه بپردازیم.

فرماندار ماسال با اشاره به لزوم توجه جدی مسئولان به حوزه پدافند غیر عامل تاکید کرد: باید با استفاده مناسب از ظرفیت رسانه‌ها اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مناسب در این زمینه را در جامعه به وجود آورد.

قاسم‌نژاد اقدام گروه تروریستی داعش در مسموم کردن آب شهرهای کشور عراق را نمونه بارزی از اهمیت پدافند غیر عامل دانست و خاطر پنشان کرد: جایگزینی خدمات عمومی، حفاظت از جان مردم و تجهیزات زیربنایی کشور و تامین نیازهای عمومی مردم از جمله موضوعاتی است که مدیران دستگاه‌های اجرایی باید با درایت و آگاهی لازم به ایفای وظایف خود در این زمینه بپردازند.

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان نیز با اشاره به نقش این سازمان در مسئولیت آمادگی کشور در مواقع خطر و تهدیدات دشمن گفت: این اداره کل تاکنون با برگزاری جلسات مشترک با ادارات، سعی کرده است فرهنگ سازی لازم در جهت آمادگی ادارات در زمینه پدافند غیر عامل را فراهم کند.

امیر مرادی با بیان اینکه یازده کارگروه تخصصی در زمینه‌های مختلف انرژی و آب، امداد و نجات، جهادکشاورزی، فرهنگی و آموزشی، مشارکت‌های مردمی، خدمات شهری، بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، امنیتی و انتظامی و فناوری اطلاعات در سطح استان تشکیل و از سوی ادارات کل مربوطه پیگیری می‌شود، عنوان کرد: طبق قانون هر یک از دستگاه‌های اجرایی می‌توانند بین نیم تا ۲ درصد از اعتبارات از محل تملک و دارایی را در بخش پدافند غیر عامل هزینه کنند.

رسانه ماسال
نرم افزار موبایل ایلنا