کد خبر: 305149 A

ممدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران

ایلنا: مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: میزان اشتغال در بخش کشاورزی ۲۵ درصد است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شهرستان محمودآباد؛ صادق حسین‌پور عصر دوشنبه درجلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اینکه ۴۷۰هزارهکتار از زمین‌های استان زیرکشت محصولات زراعی و باغی است، اظهار داشت: این میزان سطح کشاورزی سکونت ۵۵درصد ی جمعیت استان در مناطق روستایی را به همراه داشته است.

وی به اهمیت سلامت غذایی مردم اشاره کرد و ادامه داد: تخریب وتغییر کاربری زمین‌های کشاورزی سبب مرگ تدریجی کشاورزی شده و امنیت غذایی جامعه را به خطر می‌اندازد.

حسین‌پور اضافه کرد: ازسال ۸۵ تا پایان سال ۹۲هزار فقره قلع وقمع صورت گرفت.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران با اشاره به اجرای تبصره ۲ماده ۱۰ قانون اساسی در دوسال اخیر، افزود: از سال ۹۳تاکنون ۲هزار و۸۲۰ فقره گزارش تغییرکاربری غیرمجازاعلام شده که ۲هزار و۶۸۰ ازاین موارد پیشگیری پیش از ساخت وساز انجام شده است

 حسین‌پور تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی در حال حاضر ۱۴ هزار فقره طرح دعوی در محاکم قضایی دارد

وی میزان مصرف مصالح برای ساخت وسازغیرمجازاستان مازندران در طول یک سال را ۱۸ میلیون تن اعلام کرد و گفت: با پیشگیری از تغییرکاربری زمین‌های زراعی می‌توان از هدر رفت سرمایه‌های ملی جلوگیری کرد.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران خاطرنشان کرد: سامانه رایگان ۱۳۱به صورت شبانه روزی آمادهٔ دریافت گزارشات تغییرکاربری وساخت وساز غیرمجاز دراستان مازندران است.

اشتغال کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا