کد خبر: 305152 A

فرماندار شهرستان فریدونکنار

ایلنا: فرماندار شهرستان فریدونکنار گفت: امید به بازگشت نخبگان علمی ایرانی از 10 درصد نیز کمتر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از فریدونکنار ؛ مهرداد ابراهیمی عصر دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش فریدونکنار اظهار داشت: بعضی معتقدند نخبگان از کشور ما مهاجرت کرده و یا فرار می کنند.

وی ادامه داد: مهاجرت نخبگان در کشور اتفاقی غم انگیز برای جمهوری اسلامی و جامعه تلقی می شود که نیاز به کارشناسی و بررسی ورفع این معضل دارد.

فرماندار شهرستان فریدونکنار به اشاره به اینکه سالانه بین 150تا 180 هزار نخبه از کشور خارج می شوند ،افزود: این مهاجرت ها که به عنوان فرار مغزها از آن نام برده می شود زیان های عدیده ای را به کشور وارد می کند.

 ابراهیمی با تاکید بر لزوم حمایت از نخبگان در کشور، خاطرنشان کرد: کشورهایی همچون آلمان، چین و هند به خوبی این فرآیند را طی برنامه های مدون کنترل کردند وثمره ی آن در جامعه ی کنونی این کشور ها قابل لمس است .

وی موفقیت در مذاکرات هسته ای را عاملی برای هموار کردن مسیر توسعه علمی ایران خواند وتصریح کرد: راه پویایی کشور در بخش های علم و فناوری باز شده است.

فرماندار فریدونکنار از وارد شدن خسارات جدی با خروج نخبگان علمی کشور به ایران خبر داد و یادآور شد: مهاجرت نخبگان سالانه 150 میلیارد دلار به کشور خسارت وارد می کند .

مهاجرت نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا