کد خبر: 305188 A

در نشست شورای اسلامی شهر کاشان صورت گرفت

ایلنا: رئیس شورای اسلامی شهر کاشان با تأکید بر حساسیت بخش مالی دستگاه‌های اداری به لحاظ زمینهٔ بروز و ظهور اشکالات و خطاهای احتمالی بر حرکت پرشتاب به سمت نظارت و شفافیت‌های به روز و مراقبت از امکان ایجاد تخلفات انسانی در این بخش تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان حسین حیدریان که در نشست رسمی شورای اسلامی و جلسهٔ بررسی سازوکارهای جدید الکترونیکی اعمالی در بخش اداری مالی شهرداری کاشان با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و معاونت اداری مالی شهرداری کاشان سخن می‌گفت افزود: در بحث امور مالی باید سعی شود که چه در بخش دریافت مطالبات شهرداری از اشخاص و ادارات و چه در بخش اداری حق و حقوق شهروندان از قسمت بیان واژه‌ها عبور کنیم و به بخش عمل و انجام تکلیف برسیم.

وی با تقدیر از ایجاد سیستم شتاب و به روز رسانی فعل و انفعالات مالی و پرداختی‌ها و دریافتی‌ها به صورت آنلاین در بخش امور مالی شهرداری کاشان تصریح کرد: باید سعی شود تا از رفتار سلیقه ئی در مناطق ۵ گانهٔ شهرداری و به خصوص در بخش درآمد اجتناب شود و به عنوان مثال مردم در پرداخت عوارض ساختمانی و سایر.... احساس بی‌عدالتی نکنند.

در این نشست همچنین پس از توضیحات معاونت اداری مالی شهرداری کاشان و سایر کار‌شناسان این بخش در خصوص ایجاد شرایط جدید به روزرسانی محاسبات دریافتی و پرداختی در مناطق ۵ گانهٔ شهرداری به صورت آنلاین و الکترونیکی و تشریح جزئیات تغییرات ایجاد شده در بخش اداری مالی مدیریت شهری، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر کاشان نیز ضمن تقدیر از تلاش کارکنان بخش اداری مالی شهرداری به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص ساز و کارهای اعمال شده جدید در این معاونت پرداختند.

علی هاشمی طاهری در این نشست با انتقاد ازروند کند دریافت مطالبات شهرداری از مردم و دستگاه‌ها خواستار شناسائی این گونه بدهکاران به مدیریت شهری شد.

این عضو شورای شهر کاشان همچنین افزود: امور مالی شریان حیاتی شهرداری است و چون منبأ درآمدی دیگری برای شهرداری وجود ندارد باید تلاش شود تا حق و حقوق مدیریت شهری برای تداوم خدمت به شهروندان اعاده شود.

علی رسول‌زاده نیز با تقدیر از به روزرسانی سیستم مالی شهرداری اظهار امیدواری کرد تا این تغییرات به شفافیت بیشتر در این بخش منجر شود.

وی همچنین بر عدالت ورزی در بخش صدور تعرفه مالیات و عوارض از جانب امور مالی مدیریت شهری تأکید کرد.

در ادامه این نشست الماسی، ناظم رضوی، پورعسگری و هاشمی نیز در خصوص شفاف سازی بیشتر قسمت مالی شهرداری کاشان در بخش بدهکاری‌ها و بستانکاری‌ها با هدف جلوگیری از بروز تخلفات، مشخص شدن وضعیت املاک شهرداری در سیستم جدید الکترونیکی امور مالی و نظارت و دقت بیشتر در ورود اطلاعات و داده‌ها به سیستم رایانه‌ای جدید امور مالی مدیریت شهری به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

شهردار کاشان نیز در ابتدای این نشست با تمجید از تشکیل کمیسیون نظارت و حقوقیدردوره چهارم شورای اسلامی شهر خواستار تلاش بیشتر این کمیسیون در اعاده حقوق و مطالبات شهرداری از برخی دستگاه‌ها و ارگان‌های بدهکار به مدیریت شهری شد.

سید محمد ناظم رضوی با بیان اینکه برخی دستگاه‌ها در خصوص مطالباتشان به شهرداری حتی حاضر به پاسخگوئی هم نیستند افزود: به عنوان مثال شهرداری در بحث بهسازی محور خیابان امیرکبیر تا باغ تاریخی فین و یا مسئلهٔ حساس محوطهٔ باستانی سیلک تاکنون متحمل هزینه‌های بسیاری شده است اما متأسفانه در برخی اوقات از جانب دستگاه مرتبط با این امور هیچ همکاری متقابلی با شهرداری صورت نمی‌گیرد.

شهر الکترونیک شورای اسلامی شهر کاشان
نرم افزار موبایل ایلنا