کد خبر: 305190 A

رییس سازمان امور اراضی

ایلنا: رییس سازمان امور اراضی کشور با اشاره به ضرورت جلوگیری از تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی از پایلوت شدن البرز در مدیریت امور اراضی کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، قباد افشار با بیان این مطلب، شامگاه دوشنبه در جمع مدیران سازمان جهاد کشاورزی البرز گفت: ویلاسازی، ازعوامل تهدید کننده بخش کشاورزی ست لذا می‌طلبد با ارایه برنامه ریزی و راهکارهای مناسب از روند توسعه‌ای تغییر کاربری و ویلاسازی در زمین‌های کشاورزی جلوگیری شود.

وی در ادامه با بیان اینکه می‌بایست از قطعه قطعه شدن زمین‌های کشاورزی جلوگیری شود بر ضرورت برخورد قانونی با متخلفان تغییر کاربری تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به پدیده تغییر کاربری سطوح شیب دار خاطرنشان کرد: تبدیل سطوح شیب دار محدوده اراضی به باغ به عنوان یکی از مهم‌ترین راهکارهای پیشگیری در تغییر کاربری و ویلاسازی در این زمین‌ها می‌تواند در دستور کار قرار گیرد.

قباد افشار در ادامه با اشاره به ضرورت حمایت از مالکین و بهره برداران اراضی کشاورزی اظهار داشت: حمایت‌ها باید به گونه‌ای باشد که مردم بدو ن کمترین دغدغه‌ای در فعالیت‌های کشاورزی و باغداری سرمایه گذاری کنند.

افشار اظهار داشت: دولت و مجلس برای رفع موانع و مشکلات سازمان امور اراضی همکاری‌های قابل توجهی داشته‌اند و این امر موجب شده تا شرایط مطلوبی برای پیگیری مشکلات مردم در حوزه امور اراضی به وجود آید.

وی در ادامه با بیان اینکه استان البرز به عنوان پایلوت مدیریت امور اراضی کشور انتخاب شده است خاطرنشان کرد: تشکیلات و مجموعه مناسبی برای بخش مدیریت امور اراضی استان البرز برنامه ریزی و طراحی شده و این استان از این نظر در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

وی در ادامه افزود: طراحی بخش مدیریت امور اراضی سایر استان‌های کشور بر اساس الگویی که برای استان البرز پیاده شده، انجام می‌شود.

رئیس سازمان امور اراضی کشور در ادامه خاطرنشان کرد: ادارات زیرمجموعه برای این بخش در استان البرز در نظر گرفته شده و امیدواریم به کمک این بخش شاهد اداره بهتر امور اراضی در استان باشیم.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت مرتفع کردن مشکلات مردم و احترام به ارباب رجوع در این سازمان گفت: زیرمجموعه‌های سازمان امور اراضی کشور در استان‌ها باید پیگیر حل مشکلات مردم باشند و به سازمانی هوشمند، چابک و پاسخگو تبدیل شویم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت اجرای طرح کاداستر در سطح کشور خاطرنشان کرد: اجرای کامل این طرح ملی، ظرفیت قابل توجهی در زمینه کمک گرفتن از نظام مهندسی برای کاهش مشکلات بخش کشاورزی فراهم می‌کند. و این طرح در استان البرز باید با جدیت دنبال شود.

وی در پایان با اشاره به لزوم استفاده از پتانسیل بخش خصوصی در اجرای سریع و مطلوب این طرح افزود: با توجه به ظرفیت‌های این استان، البرز پتانسیل نمونه شدن در زمینه کاداستر کشور را دارد.

اراضی ملی‌
نرم افزار موبایل ایلنا