کد خبر: 305554 A

امام جمعه آمل در جلسه شورای فرهنگ عمومی

ایلنا: امام جمعه آمل، گفت: برنامه‌های دهه غدیر باید به بهترین نحو ممکن و باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود.

به گزارش خبرنگارایلنا از آمل، حجت الاسلام رحمانی آملی صبح امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ غدیر تعالی بخش زندگی انسان می‌شود گفت: ضرورت دارد برنامه‌های فرهنگی و مذهبی شاخصی در دهه غدیر صورت گیرد تا بتواند نقش ارزشمندی در راستای ترویج معنویت و آگاهی بخشی در جامعه داشته باشد.

 عضو شورای حوزه علمیه مازندران ادامه داد: ما پیرو مکتبی هستیم که همه خود را اهل ولایت امام علی (ع) می‌دانیم و باید در عمل پیروی واقعی از این سیره نورانی داشته باشیم.

حجت الاسلام رحمانی آملی با اشاره به اینکه ضرورت دارد بزرگداشت دهه غدیر مانند تاسوعا و عاشورای حسینی بصورت مردمی و خودجوش برگزار شود، خاطرنشان کرد: مدیران باید همگام و همراه مردم باشند تا تلاش کنیم برنامه‌های دهه غدیر باشکوه و عظمت خاصی برگزار شود.

امام جمعه آمل با بیان اینکه عشق به ولایت سبب می‌شود تا در روز اربعین حسینی بیش از هفت می‌لون زائر در کربلا حضور پیدا کنند، گفت: این حضور گسترده نشانگر عشق به ولایت و امامت است که سبب می‌شود موج عظیمی از مردم در مراسم بزرگ اربعین حسینی حاضر شوند.

وی با تاکید بر اینکه مدیران دستگاههای اجرایی که بیشتر با مردم سر و کار دارند از شرایط بهتری برای نهادینه سازی فرهنگ غدیر برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: استکبار جهانی با به کارگیری شیوه‌های مختلف در تلاش است اعتقادات شیعیان را کمرنگ کند که باید با استفاده از فرهنگ غدیر معارف دینی را به نسل‌های آینده منتقل کنیم.

امام جمعه آمل با بیان اینکه مدیران مانند مردم در جشن بزرگ غدیر حضوری فعال و اثرگذار داشته باشند، گفت: ما از مدیران توقع حضور در مراسم داریم و اگر مدیری با ادب باشد در خدمت او هستیم اما اگر بخواهند باندبازی کنند به آن‌ها احترام نمی‌گذاریم.

حجت الاسلام رحمانی آملی با بیان اینکه واقعه غدیر مهم‌ترین واقعه اسلام و‌‌‌ همان بنا نهادن ولایت و رهبری در جامعه اسلامی است، افزود: انتقال معارف و ارزش‌های دینی به نسل نوجوان و جوان جامعه امری مهم و اساسی است که باید به نحوی شایسته در راستای تحقق آن کوشا باشیم.

حسین احسانی، معاون سیاسی فرمانداری ویژه شهرستان آمل با تاکید بر گرامیداشت دهه غدیر گفت: مردم ما علاقه‌مند به خاندان عصمت و طهارت هستند که اگر این جشن‌ها به صورت مردمی برگزار شود بهتر جواب می‌دهد.

وی ترویج فرهنگ غدیر را امری ضروری و اساسی دانست و خاطرنشان کرد: تمام دستگاه‌ها در این دهه برنامه‌های متنوعی دارند که انتظار می‌رود با شکوه خاصی نسبت به بزرگداشت این ایام نورانی کوشا باشیم.

معاون سیاسی فرمانداری ویژه شهرستان آمل با بیان اینکه تمسک به ولایت و امامت رمز بقای نظام اسلامی‌ست، تصریح کرد: غدیر سرچشمه جوشان ولایت و پیام آن استمرار حکومت الهی و استقرار پیام نبوت است.

احسانی خاطرنشان کرد: امامت و ولایت هر دو نجات بخش انسان در روز قیامت هستند که تمسک و پیروی از ولایت فقیه تنها راه سعادت و رستگاری است که می‌تواند انسان را به مراتب ارزنده و گرانقدری برساند.

امام جمعه آمل
نرم افزار موبایل ایلنا