کد خبر: 305621 A

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خبر داد

ایلنا: معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خوزستان گفت: توانمند سازی مددجویان و ترویج فرهنگ کار و تلاش بین خانواده‌های امداد و تقویت روحیه خودباوری و خودکفایی از اولویت‌های این نهاد مردمی است.

به گزارش ایلنا عبیاوی افزود: طبق برنامه ریزیهای انجام شده در ۵ ماهه ابتدای سال جاری برای ۲ هزار و ۱۰۰ نفر از مددجویان دوره‌های آموزشی فنی وحرفه‌ای برگزار گردیده و برای ۲۷۶ نفر از کارجویان و فرزندان مددجوی تحت حمایت در قالب طرح کاریابی بصورت کاریابی‌های دائم و پروژه‌ای از طریق تعامل با کارفرمایان و بنگاه‌های اقتصادی جذب شده‌اند.

عبیاوی خاطر نشان کرد: توسعه آموزشهای بازار محور از طریق مطالعه و شناسایی نیازهای بازار کار از اولویت‌های دیگر حوزه اشتغال و خودکفایی مددجویان می‌باشد.

 معاون اشتغال وخودکفایی کمیته امداد استان خوزستان بیان کرد: سرفصلهای آموزشی شامل آموزشهای مهارت آموزی، آموزشهای پایدار سازی و توسعه برای مجریان طرحهای اشتغال، آموزشهای کارآفرینی و حرفه آموزی دانش آموزان دبیرستانی می‌باشد.

وی گفت: کلیه هزینه‌های آموزشی این عزیزان از اعتبارات دولتی و امداد پرداخت گردیده و متقاضیان بصورت رایگان این دوره‌ها را سپری می‌کنند.

عبیاوی یادآور شد: در سال گذشته بیش از ۱۲ هزار نفر با مبلغی به ارزش ۱۴ میلیارد ریال دوره‌های آموزشی را گذراندند.

کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا