کد خبر: 305674 A

مدیر کل ورزش و جوانان فارس

ایلنا: مدیر کل ورزش و جوانان فارس گفت: ورزشگاه میانرود ۵۰ هزار نفری است و تابستان سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، حیدرعلی کامیاب، چهارشنبه ۲۵ شهریور ماه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه ازدواج ثمرات زیادی دارد و باعث می‌شود آسیب‌های اجتماعی کمتر شود اما شاهدیم که شرایط سن ازدواج در فارس ایده آل نیست و سن ازدواج برای مردان ۲۹ و برای زنان به ۲۵ سال رسیده است.

وی با اشاره به هفته ازدواج گفت: این هفته می‌تواند برای اشاعه فرهنگ ازدواج در سنین خودش الگوی خوبی باشد.

کامیاب با بیان این مطلب که اکنون ۲۵۰ خیر در حوزه ازدواج به جوانان کمک می‌کنند و ائمه جمعه نیز می‌توانند در این در این زمینه کمک‌های خوبی داشته باشند افزود: هفت کارگروه در این خصوص راه اندازی شده است که به دبیر این اداره کل و توسط سازمان‌های دیگر راهبری می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه قطعا در حوزه جوانان و ازدواج کار کردن خستگی ندارد، افزود: ازدواج لازمه‌های دیگری هم دارد که مسکن و شغل از جمله دغدغه‌های جوانان است و اگر نتوانیم دغدغه‌ها را تامین کنیم نمی‌توانیم پیشرفت داشته باشیم.

کامیاب اظهار داشت: مدیر کل ورزش و جوانان فارس با تاکید بر اینکه در حوزه ازدواج گام‌های خوبی برداشته شده است، افزود: ۶۰ درصد از ازدواج‌هایی که به طلاق منجر شده است زوجین میانگین بین ۲۶ تا ۲۹ سال داشتند.

مدیر کل ورزش و جوانان فارس در خصوص بحث ورزش نیز گفت: بحث ورزشگاه می‌انرود بحثی مهم و بسته شده است و در سفر رئیس جمهور تدبیر و امید به فارس ۲۴۰ میلیارد ریال برای این ورزشگاه بودجه گذاشته شد که ۱۴۰ میلیارد ریال در مهر سال ۹۴ تامین می‌شود و ما بقی نیز در سال آینده تامین خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه با این ۲ رقم مجموعه به بهره برداری می‌رسد، افزود: ورزشگاه می‌انرود ۵۰ هزار نفری است و تابستان سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

کامیاب در خصوص میزبانی مسابقات کشتی جهانی در شیراز نیز گفت: میزبانی ما در فیلا ثبت شده است اما اگر میزبانی را به ما ندهند به طور حتم به خاطر نبود زیرساخت‌ها نیست.

وی با بیان اینکه از رسانه‌های استان حمایت می‌کنم، اظهار داشت: با اینکه در یکی ازروزنامه محلی بایکوت خبری هستم ولی از آنان هم حمایت می‌کنم.

ورزشگاه میانرود
نرم افزار موبایل ایلنا