کد خبر: 305690 A

ایلنا: دبیر کمیته ساماندهی سواحل گیلان از غرق شدن ۲۴ نفر از ابتدای سال جاری تا کنون در مناطق خطر آفرین خبر داد و گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۵۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایلنا، یونس رنجکش با اشاره به پیش بینی سازمان هوا‌شناسی مبنی بر مواج بودن سواحل گیلان در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری، اظهار داشت: به کلیه گردشگرانی که دراین استان حضور دارند توصیه می‌شود برای حفظ امنیت جانی خود و همراهانشان از شنا کردن در سواحل خودداری کنند.

وی اضافه کرد: در این روز‌ها شاهد کولاک و طوفانی بودن دریا هستیم که گردشگران می‌بایست با رعایت نکات ایمنی از حضور در سواحل بویژه مناطق خطرآفرین خودداری کنند.

رنجکش ادامه داد: متاسفانه به دلیل عدم رعایت توصیه‌های ایمنی از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۴ نفر در مناطق خطر آفرین جان خود را از دست داده‌اند که هر چند این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با کاهش بیش از ۵۰ درصدی روبرو بوده اما حوادث تلخ و ناگواری را در اذهان گردشگران به ثبت رسانده است.

دبیر کمیته ساماندهی سواحل گیلان با اشاره به نزدیک شدن به پایان فصل تابستان و حضور گردشگران در مناطق ساحلی تاکید کرد: همه نوع امکانات ایمنی، خدماتی و امدادی در طرح‌های سالمسازی پیش بینی شده است و گردشگران باید از شناکردن در خارج از طرح‌ها جدا اجتناب کنند.

سازمان هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا