کد خبر: 305739 A

استاندار فارس:

ایلنا: بحث دریافت عوارض آلایندگی از پارس جنوبی نیز که خواسته مردم و مسوولان شهرستان‌های مُهر و لامرد است یک مساله ملی و فرا استانی است و باید جلساتی بین استان فارس و بوشهر با حاکمیت ملی برگزار شود و در سطح ملی تصمیم‌گیری شود که با جدیت آن را پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از مُهر، سیدمحمد علی افشانی استاندار فارس در جلسه شورای اداری و برنامه ریزی با بیان اینکه مردم شهرستان مُهر باید شکرگزار نعمات خداوندی باشند، عنوان کرد: انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری از مهم‌ترین انتخابات کشور ماست.

وی افزود: وظیفه ما در انتخابات اجرای قانون است، عدم استفاده از امکانات دولتی و بیت‌المال در راستای انتخابات یک وظیفه و قانون است. رعایت حقوق ذینفعان اعم از داوطلبان و رای دهندگان وظیفه دست اندرکاران انتخابات است و حقوق مردم باید رعایت شود.

افشانی با اشاره به توانمندی‌ها و قابلیت‌های شهرستان مُهر گفت: خوشبختانه خداوند به شهرستان مُهر عنایت کرده است و در منطقه‌ای که زندگی کردن در آن دشوار بود مخازن عظیمی کشف شد و در پی آن پارس جنوبی و پالایشگاه پارسیان در اینجا شکل گرفت و زمینه رشد و توسعه جهشی این منطقه فراهم شد.

وی افزود: باید از این فرصت‌های پیش آمده به خوبی استفاده کرد و اولین نیاز آن اتحاد و همبستگی بین دو شهرستان مُهر و لامرد است، شک نکنید اختلافات به شما آسیب می‌رساند. از این فرصت‌ها باید استفاده کنید و به جای پرداختن به اختلافات به کار و تلاش و عمران و آبادانی اهتمام ورزید. ما هم به عنوان مدیران استان در کنار شما خواهیم بود.

افشانی با اشاره به دغدغه دولت در بحث اشتغال گفت: وظیفه ما ایجاد اشتغال برای جوانانی است که با رنج و تلاش خانواده‌هایشان تحصیل کرده‌اند و امروز بیکار در خانه نشسته‌اند و این موضوع زمینه ساز افسردگی در آن‌ها شده است.

استاندار فارس شهرک صنعتی مُهر را عاملی مهم در توسعه شهرستان دانست و گفت: این شهرک موقعیت بی‌نظیری دارد و موضوع ارتقاء آن به شهرک صنعتی تخصصی نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع پایین دستی با جدیت پیگیری می‌شود.

افشانی با تاکید بر توسعه شبکه حمل و نقل برای بهره‌برداری از توانمندی‌های منطقه عسلویه و پارس جنوبی، عنوان کرد: بحث دریافت عوارض آلایندگی از پارس جنوبی نیز که خواسته مردم و مسوولان شهرستان‌های مُهر و لامرد است یک مساله ملی و فرا استانی است و باید جلساتی بین استان فارس و بوشهر با حاکمیت ملی برگزار شود و در سطح ملی تصمیم‌گیری شود که با جدیت آن را پیگیری خواهیم کرد.

همچنین استاندار فارس در جلسه شورای اداری شهرستان لامرد هم پیگیری این موضوع را جزء برنامه‌های اصلی خود عنوان کرد.

استاندار فارس بحث آب را یکی از مهم‌ترین مسائل کشور و استان فارس دانست و اظهار داشت: خوشبختانه شهرستان مُهر در مجاورت دریاست و امکان اینکه مسئله آب به طور کامل از طریق انتقال آب از دریا حل شود، وجود دارد و برای اجرای این پروژه تاکنون چندین شرکت نیز اعلام آمادگی کرده‌اند.

عالیترین مقام اجرایی فارس در پایان ضمن گلایه از نصب بنرهای خوش آمدگویی در این خصوص اظهار کرد: قبلاً طی بخشنامه‌ای به فرمانداران و بخشداران گفته‌ام و در اینجا نیز به عنوان یک دستور به همه فرمانداران اعلام می‌کنم برای حضور من در مراسم‌ها به هیچ وجه اقدام به نصب بنر خوش آمدگویی نکنند. از شما می‌خواهم تا من در استان فارس هستم حتی یکبار تصویر من را بر روی دیوار نزنید.

سیدمحمدعلی افشانی-استاندارفارس
نرم افزار موبایل ایلنا