کد خبر: 305771 A

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی

ایلنا: مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به سفر ریاست جمهور به استان و حمایت استاندار در بحث برچیدن مدارس خشتی و گلی استان ظرف ۲سال آینده گفت: دراین باره امسال برای اول مهرماه ۴۲ پروژه از محل اعتبارات سفر رهبری و بنیاد برکت و اعتبارات استانی به آموزش و پرورش استان تحویل شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بجنورد، براتعلی حاتمی، در جمع خبرنگاران استان سیاست وزارت آموزش و پرورش را انسداد مبادی بی‌سوادی درکشور دانست وگفت: برهمین اساس وزارت آموزش و پرورش در سطح کشور ۱۰۱ کلاس یک نفره دارد.

وی افزود: در حال حاضر در استان ۷۶۷ کلاس وجود دارد که زیر ۱۰ نفر دانش آموز دارد.

حاتمی در رابطه با ساماندهی مدارس بین شهری و درون شهری، استان نیز گفت: چون معلمان باید در همه نقاط استان حضور داشته باشند برهمین اساس هیچ کلاس بدون معلم در سطح استان وجود ندارد.

وی با اشاره به عنایت سفر ریاست جمهور به استان و حمایت استاندار در بحث برچیدن مدارس خشتی و گلی استان ظرف ۲سال آینده گفت: دراین رابطه امسال برای اول مهرماه ۴۲ پروژه از محل اعتبارات سفر رهبری و بنیاد برکت و اعتبارات استانی آماده شده که اداره کل نوسازی مدارس استان آن‌ها را تحویل آموزش و پرورش می‌دهد.

وی افزود: طی هماهنگی‌های که انجام شده مقرر شد این پروژه‌ها همزمان با سال‌روز سفر مقام معظم رهبری به استان ۱۹ مهرماه ۹۱ در استان با حضور مهمانان کشوری و استانی اتفاق بیفتد.

حاتمی ادامه داد: تجهیزات این مدارس به طور کامل خریداری شده و بعضا ادارات شهرستان‌ها تحویل داده شده است.

حاتمی تصریح کرد: در سال جاری از مجموع ۱۵۸ هزار دانش آموز استان که باید برای امسال ثبت نام شوند تاکنون تعداد ۱۵۴ هزار دانش آموز در سیستم سناد نام‌نویسی کرده‌اند.

وی از آماده سازی مبلغ۶۵۰ میلیون تومان سرانه برای کل مدارس استان خبرداد و گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده و نیاز مدارس مبلغی به حساب مدارس واریز می‌شود.

حاتمی این میزان اعتبار را مختص مدارس روستایی و نقاط محروم استان برشمرد و متذکر شد: سرانه برای مدارس شبانه روزی در قالب مواد غذایی توزیع می‌شود.

آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا