کد خبر: 305781 A

آیت الله علوی گرگانی در دیدار جوانان حزب اسلامی کار

ایلنا: یکی از مراجع تقلید شیعه در قم با اشاره به بررسی موضوع برجام و مذاکرات هسته‌ای در مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌انصافی‌هایی قهرا وجود دارد، اما امیدواریم این بی‌انصافی‌ها در نهایت به انصاف برسد و برخوردهای بد نباید موجب دلسردی تیم مذاکره‌کننده شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، آیت‌الله علوی گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای شورای مرکزی سازمان جوانان حزب اسلامی کار اظهار داشت: کشور ما امتیاز خاصی نسبت به دیگر کشورهای دنیا دارد و آن وجود رهبر معظم انقلاب است.

وی افزود: خوشبختانه جوانان ما مطیع رهبری هستند و طبقه حزب کار و جوانان آن در متابعت از رهبری گام بر می‌دارند .

این استاد خارج فقه حوزه علمیه قم با اشاره به بررسی مذاکرات هسته‌ای در مجلس شورای اسلامی گفت: باید سعی کرد اختلافات در کشور ایجاد نشود؛ البته باید در مجلس موافق و مخالف موضوعات مختلف وجود داشته باشد اما برای مثال مخالفت با موضوع هسته‌ای نباید به معنای تقابل و کوبیدن آن باشد؛ چراکه بیگانگان از آن سوء‌استفاده خواهند کرد.

وی افزود: فصل‌الخطاب در کشور ما رهبر معظم انقلاب است و ایشان هم فرمودند در موضوع بررسی برجام مجلس را کنار نگذارید؛ این فرمایش ایشان از باب استحکام موضوع مذاکرات هسته‌ای است نه چیز دیگر و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند انشالله برجام به نفع جمهوری اسلامی ایران است.

آیت الله علوی گرگانی با تاکید بر اینکه دشمنی آمریکا حتی بعد از توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی ایران تمام نمی‌شود، گفت: هنوز بحث مذاکرات به اتمام نرسیده موضوعاتی مانند موضوع موشک‌های بالستیک را مطرح می‌کنند؛ بررسی برجام در مجلس نیز برای این است که انشالله دولتمردان دشمن بودن آمریکا را فراموش نکنند.

این مرجع تقلید در پاسخ به اظهارات یکی از اعضای شورای مرکزی سازمان جوانان حزب اسلامی کار مبنی براینکه اظهارات برخی از نمایندگان مجلس به بهانه بررسی برجام و مذاکرات هسته‌ای در مجلس شورای اسلامی شائبه بی‌انصافی برخی از نمایندگان مجلس در خصوص دستاوردهای مذاکرات هسته‌ای که مورد تایید مقام معظم رهبری نیز بوده است را ایجاد کرده است، گفت: اگر چه بی‌انصافی‌هایی قهرا وجود دارد، اما امیدواریم این بی‌انصافی‌ها در نهایت به انصاف برسد؛ البته ما همواره از زحمات تیم مذاکره‌کننده تشکر کرده‌ایم و باز تاکید می‌کنیم که نباید این برخوردها با تیم مذاکره‌کننده موجب دلسردی آنان شود.

پیش از سخنان آیت‌الله علوی گرگانی پیمان مجرد رئیس سازمان جوانان حزب اسلامی کار در سخنانی با تاکید بر ضرورت بکارگیری جوانان در حوزه‌های مدیریتی کشور گفت: در حال حاضر 30 الی 40 میلیون از جمعیت کشور زیر 30 سال سن دارند. اما سوال این است که چه تعداد از این جوانان در مجلس شورای اسلامی و یا پست‌های اجرایی مشغول به کار هستند.

وی افزود: انتظار این است که جوانان باانگیزه و تحصیلکرده کشور زمینه خدمت به جامعه را پیدا کنند.

رئیس سازمان جوانان حزب اسلامی کار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بررسی موضوع برجام و مذاکرات در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر چه بررسی مذاکرات هسته‌ای حق مجلس شورای اسلامی است، اما انتظار مردم از نمایندگان مجلس این است که با مطالعات و آگاهی از نتیجه مذاکرات به بررسی آن بپردازند، نه این که بدون آگاهی دستاوردهای مذاکرات هسته‌ای را نادیده گرفته و نسبت به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای که مورد تایید مقام معظم رهبری هستند، کم‌لطفی کنند.

حزب اسلامی کار
نرم افزار موبایل ایلنا