کد خبر: 305796 A

مدیرعامل شهرک‎های صنعتی گیلان در گفت‌وگو با ایلنا

ایلنا: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان از افزایش خدمات صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک خبر داد و گفت: سقف ضمانت نامه‌ها از ۱۰میلیارد به ۳۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.

طهمورث لاهوتی اشکوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در رشت، با اشاره به خدمات متنوع صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از واحدهای تولیدی از خدمات این صندوق مطلع نیستند.

وی ارائه ضمانت‌نامه شرکت در مناقصه و مزایده، ضمانت‌نامه حسن انجام کار، ضمانت‌نامه پیش پرداخت، ضمانت‌نامه‌های گمرکی و ضمانت‌نامه‌های تعهد پرداخت را از جمله جدید‌ترین خدمات این صندوق معرفی کرد.

لاهوتی اشکوری با بیان اینکه سقف ضمانت نامه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک از ۱۰ میلیارد ریال به ۳۰ میلیارد ریال افزایش یافته است، افزود: این صندوق زیر نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت می‌کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان توسعه سرمایه گذاری در صنایع کوچک را از جمله اهداف صندوق مذکور برشمرد و یادآور شد: هر فرد حقیقی و حقوقی می‌تواند از ضمانت‌نامه‌های این صندوق بهره‌مند شود.

وی با اشاره به اینکه خرید مواد اولیه و فروش کالا به خریداران عمده توسط صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تضمین می‌شود، تصریح کرد: دریافت کارمزد بسیار پایین‌تر نسبت به بانک‌ها از دیگر مزایای خدمات این صندوق است.

لاهوتی اشکوری در پایان خاطرنشان ساخت: آن دسته از واحد‌های صنعتی که بدهی معوق دارند چنانچه با استفاده از مدارک مالی مانند دفا‌تر بیمه و حسابرسی ثابت کنند که عدم پرداخت دیونشان به بانک به دلیل مشکلات اقتصادی، افزایش نرخ ارز و تحریم‌ها بوده، می‌توانند تسهیلات دریافت کنند.

سرمایه گذاری شهرک های صنعتی
نرم افزار موبایل ایلنا