کد خبر: 305800 A

استاندار البرز

ایلنا: استاندار البرز از تامین منابع مالی پروژه قطار شهری کرج خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، سید حمید طهایی با اعلام این خبر در پایان نشست با قائم مقام وزیر تعاون و کار، مدیرعامل شرکت شستا و همچنین شرکت سابیر پیمانکار پروژه قطار شهری کرج گفت: اختلاف بین پیمانکار و شهرداری مانع اصلی در ادامه فعالیت پروژه قطار شهری بوده است.

طهایی با اشاره به اهمیت اتمام پروژه قطار شهری کرج افزود: قطار شهری کرج، از جمله پروژه‌های ملی اولویت‌دارکشور است که متأسفانه به دلیل برخی مشکلات تا کنون به سرانجام نرسیده است.

وی با بیان اینکه تدوین متمم قرارداد قطار شهری کرج و پیشنهاد آن به شورای عالی فنی کشور از جمله تصمیمات این نشست بود، افزود: دولت تاکنون در خصوص پروژه قطار شهری کرج با تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان تعهد خود را به انجام رسانده است.

استاندار البرز، با اشاره به اینکه عدم پشتیبانی شستا از سابیر موجب خلع ید پیمانکار قطار شهری کرج می‌شد؛ افزود: با توجه به تأمین منابع مالی در سال‌جاری به مبلغ ۹۶ میلیارد تومان اعتبار از سهم تملک دارایی ملی، تأمین اوراق مشارکت ۱۰۰ میلیارد تومانی از سوی شهرداری کرج و همچنین مصوبه شورای اسلامی شهر  مبنی بر اختصاص ۱ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان معادل زمین که در اختیار این پروژه ملی، قرار می‌گیرد هیچ دغدغه‌ای درخصوص تأمین منابع مالی وجود نخواهد داشت.

طهایی با تأکید بر اینکه در جلسه شورای قطارشهری استان نیز با پیمانکار اتمام حجت شد؛ افزود: مقرر شده تا مبلغی نیز تزریق شود تا پروژه متوقف نشود.

وی با بیان اینکه پیمانکار باید متعهد به تکمیل پروژه باشد و کارفرما نیز دولت و شهرداری است، گفت: برخی از پروژه‌ها همانند گاز رسانی طالقان، به جهت عدم تعهد پیمانکار به تعویق افتاده؛ بنابراین این تعویق‌ها متوجه پیمانکارانی است که به قول خود عمل نمی‌کنند.

استاندار البرز با اشاره به اهمیت نظارت بر فرایند تکمیل این طرح ملی نیز گفت: هر پیمان نامه‌ای، ناظر خود را دارد و گزارش‌های کار توسط ناظران اعلام می‌شود، بنابراین کیفیت و نوع انجام کار مد نظر است و اگر به پیمانکار رقمی پرداخت شود بعد از صورت وضعیت کار پیمانکار به ناظر خواهد بود.

طهائی ابراز امیدواری کرد، با مذاکرات انجام شده طی دو نشست در یک روز و توافقات صورت گرفته، بخشی از موانع متروی کرج مرتفع شده و این پروژه ملی هرچه سریع‌تر مورد بهره برداری قرار گیرد.

قطار شهری کرج
نرم افزار موبایل ایلنا