کد خبر: 305803 A

در سال ۹۴

ایلنا: شهردار کیاکلا گفت:: سهم این شهر از اعتبارات استانی در سال ۹۴، هشتصد میلیون تومان بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سیمرغ، رامین فرشیدفر در نشست خبری با بیان اینکه  این شهر قدمت ۵۴ ساله دارد اظهار کرد: از زمانی که افتخار خدمت در این شهر را پیدا کردم توسعه و نگهداشت کیاکلا از مهم‌ترین اهدافم بوده و سعی دارم تا با کمک همکارانم در شورا و شهرداری، استعداد‌ها و پتانسیل‌های بالقوه شهر کیاکلا را که به علت عدم شناخت مغموم مانده، به فعالیت برسانیم.

وی افزود: پروژه‌های اجرایی در شهر سیمرغ به سه بخش تقسیم شده است که بیشترین تمرکز در طرح‌های مربوط به احیا و زیباسازی سطح شهر بویژه ورودی کیاکلا انجام شد تا هم برای شهروندان و هم مهمانان و مسافران عزیز محیطی شاد و زیبا فراهم آوریم.

شهردار سیمرغ اظهار داشت: نصب رفیوژ بیش از ۱۲۰۰ متر در بلوار خیابان صالحی، نصب تیربرق و روشنایی از جمله اقدامات شهرداری سیمرغ در راستای زیباسازی ورودی شهر بوده است.

وی در ادامه به احیای نهر ۲۰۰ ساله ورودی این شهر اشاره کرد و گفت: این نهر که وظیفه آبرسانی به باغ‌ها و مزارع شهرستان سیمرغ را برعهده داشت به مرور زمان چهره شهر را نامناسب کرده بود که با اقدام شهرداری، این نهر با دیواره‌های سنگی چهره زیباتری به شهر بخشیده و پس از ساماندهی این نهر، آسفالت، نصب مبلمان شهری و پیاده رو سازی انجام شد.

به گزارش ایلنا، تعریض خیابان امام به طول تقریبی ۵۰۰ متر در مرکز شهر سیمرغ و بخش تجاری شهر که با انجام آن بخشی از مشکل ترافیکی و رفت و آمد شهروندان مرتفع گردید از جمله طرح‌های اجرای شهرداری است که در آن پیاده روسازی، جابجایی تیرهای برق، آسفالت و تملک انجام شد.

فرشیدفر از در حال احداث بودن ۸۰۰ متر پروژه در شهر کیاکلا خبر داد و گفت: سهم شهرسیمرغ از اعتبارات استانی در سال ۹۴، هشتصد میلیون تومان بوده است.

وی همچنین اضافه کرد: دو نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ از محل تبصره ۲۲ ماده ۱۸۹، سال گذشته، ۱۷۰ میلیون تومان کمک کردند.

شهردار کیاکلا با بیان اینکه حدود ۴ کیلومتر از بلوارهای سطح شهر به روشنائی تجهیز شده تصریح کرد: کیاکلا این قابلیت را دارد که ۳۰ درصد از حجم ترافیک استان را کاهش دهد اما عدم ایمنی راه‌ها و جاده‌ها باعث شده است تا مسافرین کمتر از مسیر کیاکلا استفاده کنند که اگر روشنائی و تعریض جاده و مسیر کیاکلا به شهرهای بهنمیر، جویبار و قائم شهر انجام شود.

ترافیک استانی کاهش می‌یابد واز مسئولان استان تقاضا دارم به اینجاده‌ها نگاه ویژه‌ای داشته باشند.

گفتنی‌ست: نصب تندیس و نور پردازی‌های حرفه‌ای در بلوارهای شهر، برگزاری جشنواره‌های مختلف، درختکاری ۴ کیلومتر از حاشیه شهر، نصب شیرهای هیدرانت، نصب چراغ‌های کوتاه، آسفالت و جمع آوری آبهای سطحی از دیگر اقدامات شورا و شهرداری کیاکلا بوده است.

شهردار سیمرغ
نرم افزار موبایل ایلنا