کد خبر: 305877 A

با رشد پنج درصدی در سال جاری نسبت به پارسال

ایلنا: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از بازدید بیش از ۱۵هزار گردشگر خارجی از این استان با رشد پنج درصدی در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، رضا علیزاده با اشاره به حضور مسافران داخلی و خارجی در گیلان اظهار کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۷ میلیون نفر شب اقامت در گیلان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه بیشترین حجم گردشگر استان تیر الی شهریور ماه سالجاری با رقمی قریب به ۲۰ میلیون نفر شب اقامت را شاهد بوده‌ایم، اذعان داشت: بیشترین بازدید از قلعه‌رودخان، ماسوله و موزه میراث روستایی گیلان صورت گرفته است.

این مقام مسئول درباره ورود گردشگران خارجی به گیلان خاطرنشان کرد: از شروع سال تاکنون بیش از ۱۵ هزار و ۲۲۰ نفر گردشگر خارجی از گیلان بازدید نمودند.

علیزاده از رشد ۵ درصدی حضور گردشگران از گیلان در سال جاری خبر داد و یادآور شد: اماکن مختلف گیلان مورد بازدید گردشگران خارجی قرار گرفته است.

وی توجه به صنعت گردشگری را مهم تلقی نمود و افزود: گیلان از استان‌های مهم گردشگری کشور است که هر ساله در ایام تعطیلات و غیر تعطیلات گردشگران زیادی را به خود جذب می‌نماید.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان ورود بخش‌خصوصی در ایجاد هتل، مجتمع‌های گردشگری و... را موجب رونق گردشگری در استان دانست و افزود: بسترهای لازم برای ورود بخش خصوصی و سرمایه گذار در استان فراهم است.

صنایع دستی و گردشگری گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا