کد خبر: 305903 A

سرپرست اداره کل امور اجتماعی استانداری

ایلنا: سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: صنعت چاپ این استان نیازمند نوآوری، تحول بنیادی و حمایت‌های جدی است.

به گزارش ایلنا، یونس رنجکش در مراسم تجلیل از چاپخانه داران گیلان اظهار داشت: این استان در حوزه ورود به صنعت چاپ از پیشتازان بوده است اما متاسفانه با حدود دو قرن سابقه صنعت چاپ در کشور و این استان متاسفانه آنگونه که شایسته آن بود رشد نکرده است.

وی اضافه کرد: کم رونقی صنعت چاپ در گیلان برغم سابقه طولانی مدت آن به دلایل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن عدم به روز بودن این صنعت در مقایسه با کشور و دنیا است.

رنجکش ادامه داد: افراد با تجربه و صاحب نظر بسیاری در صنعت چاپ گیلان حضور دارند که به دلیل نبود حمایت‌های لازم قادر به نوآوری و تحول اساسی در این صنعت نیستند که این امر نیازمند حمایتهای جدی و ملی از صنعت چاپ گیلان است.

وی افزود: نبود سرمایه در گردش، عدم وجود تسهیلات بانکی با بهره کم و جدی گرفته نشدن این صنعت در گیلان از سوی مسئولان امر موجب شده است شاهد وضعیت خوبی برای این صنعت در استان نباشیم.

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا با حمایت جدی از این صنعت در گیلان موجب تحولی بنیادی در آن شود.

رنجکش یادآور شد: برغم وجود کارهای چاپی زیاد در استان اما به دلیل به روز نبودن تکنولوژی چاپ در گیلان بسیاری از کارهای چاپی به استان‌های دیگر برای چاپ می‌رود که موجب خروج سرمایه‌های استان می‌شود.

صنعت چاپ
نرم افزار موبایل ایلنا