کد خبر: 305939 A

شهردار کاشان در اختتامیه دومین جشنواره نعنا

ایلنا: سید محمد ناظم رضوی شهردار کاشان در آیین اختتامیه جشنواره ملی نعنای کاشان گفت: این شهرستان با توجه به فرصت‌ها و پتانسیل‌های بالای علمی، فرهنگی، گردشگری و تاریخی نیازمند توجه و تمرکز بر روی فرصت‌های ویژه موجود است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا در کاشان ناظم رضوی تصریح کرد: یکی از صنعت‌های مطرح و پایدار جهانی صنعت توریسم و گردشگری است که کاشان در این زمینه با توجه به قرازر گیری در مرکز یت ایران جایگاه ممتازی را به خود اختصاص داده است.

شهردار دیار نخستین‌های جهان افزود: گردشگری کشاورزی و طبیعی نیز بدلیل تغییر نگاه و ذائقه گردشگری نیازمند شناسایی و معرفی است که کاشان با داشتن ابنیه‌های تاریخی، صنایع دستی، آیین سنتی و مذهبی و محصولات خاص کشاورزی بعنوان یک منطقه منحصر به فرد موردتوجه گردشگران داخلی و خارجی می‌باشد.

وی برگزاری جشنواره ملی نعنا و پیوند آن را با علم بسیار ارزنده دانست و گفت: نیاز است تازمینه‌های استفاده‌های صنعتی، بهداشتی و آرایشی و پزشکی نعنا بصورت علمی شناسایی و در اختیار عموم قرار گیرد.

وی حضور نخبگان و دانشگاهیان در مدیریت شهری را جزو اولویت‌های کاری شهرداری کاشان دانست و اظهار داشت: در بحث پژوهشکده اسانس نیز که زیر نظر دانشگاه کاشان فعال می‌باشد آمادگی همکاری و تعریف پروژه‌های غعلمی و عملیاتی هستیم تا از فرصت و برندهای موجود درشهرستان به نفع منطقه استفاده کنیم.

وی افزود: در هرحوزه‌ای که صاحب سبک و اعتبار بوده‌ایم متاسفانه رقبای ما تلاش و همت بیشتری به کار بسته‌اند و بازار رقابت و تولید را برای کاشان سخت کرده و دنبال برندسازی برای خود بوده‌اند.

وی با اشاره به برخی امتیازات و برجستگی‌های کاشان نسبت به اصفهان گفت: متاسفانه بدلیل تقسیمات کشوری موجود و صاحب سبک بودن اصفهان در برخی برندهای کشوری کاشان نیازمند نگاه ویژه و جداگانه‌ای است که بدلیل نگاه سهمیه بندی مسئولین به برخی رخداد‌ها حق و حقوق دیار نخستین‌های جهان تضییع می‌شود.

وی تمام اقدامات و رخدادهای کاشان را ماحصل همت و تلاش مردم این منطقه دانست و اظهار داشت: حضور نخبگان برجسته و صاحب نظر در تمامی زمینه‌های علمی و ظرفیت‌های بالقوه شهرستان نیازمند همت بلند و صرف فعل خواستن توسط شهروندان و مدیران شهری است.

وی کاشان را از لحاظ سرانه درآمد جزو ۱۰شهر بر‌تر کشور دانست و تصریح کرد: مردم کاشان مستحق امکانات و زیرساخت‌هایی بالا‌تر از وضع موجود هستند و تلاش می‌کنیم تا عقب ماندگی‌های شهرستان را جبران کنیم.

دومین جشنواره ملی نعنا در روزهای بیست و پنجم و بیست و ششم شهریورماه تو. سط شهرداری کاشان در این شهربرگزار شد.

کشاورزی گردشگری نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا